Menu Close

2023-2024 m.m.

Šiandien mūsų darželyje-mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Kiekvienais metais mokiniai ir darželio vaikai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę gražiai išsidėlioti kartu su tėveliais ar seneliais kruopščiai pagamintus gaminius ir bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Nuoširdžiai dėkojame darželio vaikų ir mokinių tėveliams, seneliams už pagalbą ruošiantis mugei.

(NUOTRAUKOS)

Sveikiname Tarptautinio edukacinio konkurso „Olympis 2023-Rudens sesija“ dalyvius. 1-4 klasių mokiniai už puikius rezultatus apdovanoti I ir II laipsnio diplomais, padėkomis ir medaliais. Konkurse dalyvavo 2 klasės mokinės Debora Pilvelytė ir Luka Jasmontaitė, 3 klasės mokiniai: Astera Pilvelytė, Urtėja Jočerytė, Justas Jankus, Andrėja Domarkaitė, Aronas Ziepaltas, Justė Niuniavaitė ir 4 klasės mokinė Melita Jasmontaitė.

Vasario 22 d. Mažeikių lopšelio-darželio ,,Bitutė“ direktorė Janina Karpinskienė kartu su kolegėmis iš ,,Saulutės“, ,,Delfino“, ,,Giliuko“ darželių ir mokyklos-darželio ,,Kregždutė“ dalyvavo Ugdymo meistrų organizuotame švietimo įstaigų vadovų forume ,,Vadovas – vizionierius ar praktikas?“
Šio renginio metu aptarti opiausi šiandienos vadovo iššūkiai ir drauge su puikiais pranešėjais bandyta ieškoti atsakymų tiems iššūkiams spręsti, buvo susipažinta su inovatyviausiomis priemonėmis ir metodais, vadovai turėjo galimybę kritiškai pažvelgti į savo vaidmenį įstaigos bendruomenėje, atrasti balansą tarp strateginių užduočių įgyvendinimo ir bendruomenės mikroklimato gerinimo bei kokybiškai praleisti laiką su bendraminčiais.
Pranešimus skaitė Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos direktorius Vaidas Bacys, mokymų fasilitatorė Monika Šerėnienė, Microsoft Azure debesijos vyr. specialistas Laurynas Dovydaitis, teisininkas Romas Turonis, dirbtinio intelekto treneris Antanas Bernatonis, tikybos mokytojas Justinas Visickis, gydytojas psichiatras Eugenijus Laurinaitis, visuomenininkė Dovilė Filmanavičiūtė, renginį vedė švietimo konsultantas ir mokytojas Lukas Benevičius.
(Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“ informacija.)

Paskutinę dieną prieš mokinių žiemos atostogas buvo minima Lietuvos valstybės atkūrimo diena (Vasario 16-oji). Mokykloje svečiavosi Mažeikių krašto apsaugos savanorių pajėgų 603 kuopos karys Henrikas Pečiulis.

http://www.facebook.com/100064984419483/videos/1435031743719483

Kas gali būti gražiau už Šv.Valentino dieną?  Juk meilė-tai pats gražiausias jausmas ir ši diena viena iš nuostabiausių dienų metuose. Todėl mūsų darželyje- mokykloje tradiciškai buvo minima Šv.Valentino diena. Šios dienos akcentas buvo raudona spalva aprangoje.

(NUOTRAUKOS)

Tai gražiai skambėjo žodžiai:
laukas, pieva, kelias, upė.
Tai gražiai iš jų išaugo,
Vienas žodis – LIETUVA.
Šiandieną nutiestas ,,Draugystės tiltas”: ,, Žiburėlio” pradinė mokykla – darželis – mokykla ,, Kregždutė”. Nuotolinė bendradarbiavimo pamoka, skirta Lietuvos gimtadieniui paminėti: “Tegul skamba gražiausi žodžiai Lietuvai – iš širdies į širdį!”
Dėkojame “Žiburėlio” pradinės mokyklos 3a klasės mokiniams ir mokytojai Daliutei Vadeikienei.
Trypėm, cypėm ir dainavom, Žiemą iš trobos „vairavom”! Gaspadinė su vaikais ir Oželis su Velniais! Visa svita susirinko su puošniausiom mūs Kaimynkom. Aišku, kaip be Lašininio, kurį gaudo Kanapinis! Garantuojame tikrai, Žiema negyvens ilgai!
Nuo ryt rytelio mokinukai „baibokiukai” su gausiai pasidabinusiomis merguciomis mokytojomis kėlė neregėtus triukšmus, taip varydami Žiemužę ir kviesdami Pavasarėlį. Sočios, linksmos ir triukšmingos Užgavėnės!

Šiandien ketvirtokai sulaukė svečių. Juos aplankė darželio priešmokyklinės grupės  „Pelėdžiukų“ vaikai. Mokytoja Kristina Urbonienė vedė pamokėlę  „Širdies namai“. Vaikai mokėsi atpažinti jausmus, suprasti kas dedasi jų mažose širdelėse. Visi klausėsi mokytojos sekamos pasakos, po kurios piešė savo širdelės namelius. Jiems talkino ketvirtokai. Visi džiaugėsi savo darbeliais, vėliau juos pristatė.

(NUOTRAUKOS)

Vasario 9 d. Reivyčių bibliotekoje vyko pamokėlė „Ar žinai, kaip elgtis internete?“, kurioje dalyvavo darželio-mokyklos „Kregždutė“ ketvirtos klasės mokiniai ir jų mokytoja Kristina Urbonienė. Bibliotekininkė vaikams priminė, kaip saugiau elgtis internete, kodėl svarbu saugoti savo asmeninę informaciją, kaip reikėtų pasielgti susidūrus su patyčiomis ar netinkamu elgesiu internete. Savo žinias ketvirtokai pasitikrino atsakydami į testų „Ar esi saugus internete?“ ir „Ar pažįsti patyčias internete?“ klausimus.
(Informacija ir nuotraukos – Reivyčių bibliotekos.)
 

Vasario 8 d. pirmokai šventė Šimtadienį, prabėgusių 100 svarbių dienelių, kai žengia mokslo ir pažinimo taku. Mažieji šventės dalyviai, tapę ilgaausiais, dalyvavo įvairiose integruotose veiklose su skaičiumi 100. Sulaukė antrokų ir jų mokytojos Ilonos staigmenos – šventinių sveikinimų ir medalių. Spragintais kukurūzais pakvipusioje klasėje žiūrėjo animacinį filmą „Kiškių mokykla“. O vakare šventiniame renginyje smagiai leido laiką su tėveliais bei skanavo Šimtadienio šakotį.

Mokytoja Kristina Balsienė

(NUOTRAUKOS)

Vasario 7 dieną darželio-mokyklos socialinė pedagogė Silvija Ligeikienė ir Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Romana Daubarienė 3 ir 4 klasių mokiniams pravedė pamokas apie žalingus įpročius, bei jų prevenciją. Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusijas, uždavinėjo įvairius klausimus, patys noriai pasakojo kokius žalingus žino, kaip reikėtų jų atsisakyti.

(NUOTRAUKOS)

Vasario 7 d. Reivyčių bibliotekoje lankėsi priešmokyklinės grupės vaikai su mokytoja Egle Tevelavičiene ir mokytojos padėjėja Andželika Andrejaitiene. Vyko garsinis Evelinos Daciūtės knygos „Meškiai eina į mokyklą“ skaitymas. Vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomų istorijų apie meškius, kurie baigė darželį ir ruošėsi eiti į pirmą klasę, ir kaip praėjo pirma diena mokykloje. O kiek įvairių istorijų ir patarimų išgirdo meškiai, klausydamiesi vyresniųjų pasakojimų. Sužinojome ir mes, kad į mokyklą eiti – įdomu.

(Informacija ir nuotraukos – Reivyčių bibliotekos.)

(NUOTRAUKOS)

Šiandien mūsų įstaigoje lankėsi Vilniaus vitražinių lėlių teatras „Vaivorykštė“ su spektakliu „Kas kuria stebuklus?“. Tai stebuklingų nutikimų pilnas spektaklis, kuriame ne tik vitražinių, bet ir skraidančių lėlių bei profesionalaus tiesioginio aktorių bendravimo su vaikučiais dėka buvo kuriamas nuotaikingas pasakojimas apie gamtoje vykstančius stebuklus.

(NUOTRAUKOS)

„Matuojamės” profesiją. Ne bet kokią, labai svarbią, garbingą ir be galo atsakingą! Mediko profesiją. Dėkojame priešmokyklinuko Gvido mamai Raimondai už įspūdingą savo profesijos pristatymą 3 grupės vaikams.

(NUOTRAUKOS)

Šiemet žiema nepašykštėjo sniego. Juo ji uždengė miškus, laukus ir sodus. Šiandien ketvirtokai su mokytoja Kristina Urboniene keliavo į mišką pasidžiaugti pasakišku gamtos grožiu. Vaikai nepamiršo ir miško gyventojų, nuvežė jiems lauktuvių. Visi žino, kad žiemą reikia pasirūpinti ir miško žvėreliais.

(NUOTRAUKOS)

Sausio 17 d. 2 klasėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Romana Daubarienė. Ji mokiniams pravedė integruotą pamoką „Užkrečiamųjų ligų profilaktika“.

(NUOTRAUKOS)

Šiandien darželio – mokyklos bendruomenė kartu su visa Lietuva pagerbė 1991-ųjų metų sausį už šalies laisvę kovojusius, gyvybę paaukojusius žmones. Languose degė žvakutės – vienybės ir atminimo simboliai. Atmintis gyva💛💚❤️

Sausio 11 dieną švenčiama Tarptautinė žodžio AČIŪ diena. Tai mandagiausias žodis bet kokia kalba. Žodis AČIŪ sutirpdo bet kokį priešiškumą, o kartais lemia draugystės pradžią. Šiuo žodžiu išreiškiamas mandagumas, dėkingumas. Su mūsų įstaigos vaikais aptarėme kada ir kodėl vartojame šį žodelį. Vaikai padėkos žodžius skyrė mamai, tėčiui, šeimai, mokytojai.

Soc. pedagogė Silvija Ligeikienė

(NUOTRAUKOS)

Gera žinoti, jog mūsų įstaigos pedagogai – nuolat mokosi bei tobulina kvalifikaciją.
Agresyvios elgsenos prevencijos ir valdymo (pagal programą MAPA – angl. Management of Actual or Potential Aggression) mokymų sertifikatas – priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytojai Eglei Tevelavičienei.

Šiandien apdovanoti 2 klasės mokiniai, kurie dalyvavo Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos organizuotame respublikiniame darbelių iš antrinių žaliavų konkurse ,,Mes iš pasakų“. Diplomas įteiktas konkurso 2 vietos nugalėtojai Lukai Jasmontaitei, padėkos už dalyvavimą įteiktos Deborai Pilvelytei, Andrėjai Pupšytei, Patricijai Kukytei ir Danieliui Žvinkliui. Padėka dar bus įteikta Miai Luccai Mulqueen.

Sveikiname 2 klasės mokinę Luką Jasmontaitę respublikiniame pradinio ugdymo 1-4 klasių mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkurse „Mes iš pasakų“ laimėjus 2 vietą!

 

Gruodžio 22 dienos rytą Reivyčių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas 4 klasės mokiniams „Kalėdinis atvirukas“. Už įdomią ir naudingą edukaciją dėkojame bibliotekininkei Sonatai Brasienei.
 

Šiandien 1-4 klasių mokiniams vyko integruotos veiklos „Kūčių ir Kalėdų papročiai bei tradicijos.“

(NUOTRAUKOS)

Gruodžio 21 d. 1-4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis ir mokytojos padėjėja lankėsi Urvikių kultūros centre, kur vyko kalėdinė šventė. Buvo  smagu susitikti su Kalėdų seneliu ir kitais herojais, pašokti ir padainuoti, nučiuožti nuo batuto, pasmaguriauti cukraus vatos!

(NUOTRAUKOS)

Pasitikdami gražiausias metų šventes priešmokyklinės grupės vaikai, mama Monika, mokytoja Eglė, padėjėja Irena linki Jums visiems: sveikų, linksmų ir jaukių dienų. Nenustokite tikėti stebuklais ir gerumu. Stebėkitės ir stebinkite, tai – nuostabus jausmas, vedantis į ieškojimą ir atradimus!

Vykdant gamtosaugos projektą ir pasitinkant gražiausias metų šventes, antros grupės vaikai kartu su mokytoja Neringa, šiandien darė stebuklingą puokštę. Vaikai šildė delnuose širdeles, galvojo norus, berdami sniegą ant puokštės, kuri pagaminta iš pušų šakų, tyliai prašė, kad per šventes būtų sniego.  Ryto rate aptarė pušų savybes ir naudą sveikatai. Pasitelkę eterinio pušų aliejaus galią, garino jį difuzoriaus pagalba.

(NUOTRAUKOS)

Šokių mokytoja Agnė Žlibinienė dėkoja mokiniams ir jų šeimų nariams, kad šiemet taip gausiai miesto mugėje atstovavo mūsų mokyklą ir linki visiems gražių švenčių.

Visiems gražių švenčių linki mūsų mokyklos šokėjai ir mokytoja Agnė Žlibinienė.

Gruodžio 19 d. tikybos mokytoja Kristina Balsienė ir muzikos mokytoja Gintė Tichonova sukvietė visus uždegti likusių adventinio vainiko žvakučių: piemenų ir angelų. Istorija apie keturias žvakes papasakojo, kaip svarbu turėti viltį, kuri artima su meile, ramybe ir tikėjimu. Angeliukai ir piemenukai savo pasirodymu mus įkvėpė tikėjimui, kad kiekvieno mūsų širdelėje per Kalėdas gims kūdikėlis Jėzus. O skambios ir gražios giesmelės apsupo mus ateinančių švenčių laukimo džiaugsmu. Ramių visiems Kūčių ir smagių Kalėdų!

(NUOTRAUKOS)

Gruodžio 15 dieną  mūsų mokyklos ketvirtokų komanda su mokytoja Kristina Urboniene dalyvavo matematikos popietėje „Bėgantys labirintai“, kuri vyko Senamiesčio progimnazijoje. Vaikai atliko įvairias matematines, logines ir kūrybines užduotis. Visiems labai patiko ši popietė. Mokiniai turėjo galimybę išreikšti ir išbandyti save, pasitikrinti matematikos žinias. Po popietės vyko aptarimas ir pasidalinimas įspūdžiais kavinėje. Visi džiaugėsi maloniomis akimirkomis.

(NUOTRAUKOS)

Reivyčių bibliotekoje parengta mūsų mokyklos  1-2 klasių mokinių darbelių paroda „Žiema“. Kviečiame užsukti į biblioteką ir pasigrožėti puikiais vaikų kurtais darbeliais. Paroda veiks iki 2024 m. sausio 19 d.

(Nuotraukos – „Reivyčių“ bibliotekos)

 

Gruodžio 15 d. 3-4 klasių mokiniams vyko Lietuvos švietimo istorijos muziejaus virtuali edukacija „Menas rašyti“. Vaikai sužinojo dailyraščio atsiradimo istoriją, buvo supažindinti su seniausiomis rašymo priemonėmis, rašymo taisyklėmis, rašto svarba. Stebėdami edukatoriaus veiksmus, demonstruojamus dailyraščio pavyzdžius bei atlikdami užduotis, moksleiviai lavinosi smulkiąją motoriką, mokėsi atidumo stebėdami ir atkartodami rašybos ženklus.

(NUOTRAUKOS)

Adventas – ramybės, susikaupimo ir gerų darbų metas. Ketvirtos klasės mokiniai ir mokytoja Kristina organizavo gerų darbų savaitę, kurios metu kasė sniegą, tvarkė klasę, bibliotekoje „pagydė“ kalną knygų, lankėsi „Viščiukų“ grupėje, kur sekė pasaką, kartu pasigamino darbelį „Nykštuką“ ir padėjo mažyliams apsirengti. Savaitės pabaigoje kartu su tėveliais kepė sausainius, kuriais visi vaišinosi. Vaikai buvo laimingi darydami gerus darbus.
(NUOTRAUKOS)

Gruodžio 15 d. 1 ir 2 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis Kristina Balsiene ir Ilona Matulevičiene paminėjo Tarptautinę arbatos dieną. Mokiniai, stebėdami skaidres, spėliojo vaistažolių pavadinimus, bandė atspėti vaistažoles pagal išvaizdą, kvapą ir skonį, atpažino žoleles puodelyje ir jas nuspalvino. Muzikinės pertraukėlės metu smagiai šoko. Vėliau ragavo įvairias vaistažolių arbatas su medumi ir vaišinosi sausainiais. Smagiai praleidome laiką ir  patyrėme daug teigiamų emocijų!

(NUOTRAUKOS)

Jau tampa tradicija, kad prieš Kalėdas – nuostabus Mažeikių futbolo akademijos, Marius Zoza organizuojamas renginys „Kalėdos su futbolo kamuoliu”. Ačiū, kaip visada, labai patenkinti ir pakylėti grįžome!

Šiandien 1 ir 2 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Kristina, Ilona ir mokytojos padėjėja Irena lankėsi Mažeikių muziejuje, kuriame vyko edukacija „Pažintis su tošininkystės amatu“. Užsiėmimo metu visi susipažino su tošies dirbinių įvairove: muziejuje išsaugotais etnografiniais eksponatais, tautodailininkų Vytauto ir Raimondos Ramanauskų darbais, bei kitais kūriniais. Vėliau mokiniai ir mokytojos pasigamino ekologišką dirbinį iš beržo tošies – antistresinį masažuoklį. Pasak edukatorės, šis masažuoklis yra vaikiškų velniukų išvarytojas. Jo dėka vaikai atsikratys velniukų ir po eglutėmis ras daugiau dovanų.
(NUOTRAUKOS)

Gruodžio 12 d.  3 klasės mokiniai vyko į Falsbergo mišką. Ten stebėjo miško aplinką, tyrinėjo žiemos požymius, lygino medžius rudenį ir žiemą. Ieškojo skirtumų, žaidė žaidimus, papuošė eglutę, kepė ant laužo dešreles, skanavo karštą arbatą.

Mokytoja Rasa Naglisienė

(NUOTRAUKOS)

Mažais žingsneliais artinasi Kalėdos…Visi puošia savo namus. Mūsų ketvirtokai įgijo žinių apie Kalėdų puošmenas, jų prasmę. Jas suteikė Domo mama Neringa Bogužienė. Ji mokė kaip nusipinti ir papuošti kalėdinį vainiką. Visi džiaugėsi savo padarytais darbais ir dėkoja Domo mamai.
Mokytoja Kristina Urbonienė

Gruodžio 1 d. pirmokai susipažinę su pagrindiniais kelio ženklais, saugaus eismo taisyklėmis, jų paskirtimi, svarba, sužinoję, kokie pavojai tyko kelyje, pritaikė žinias praktiškai. Išmoko saugiai pereiti gatvę ir atsakingai vertinti savo elgesį bei veiksmus. „Būk saugus – šito mokyk ir kitus“.

(NUOTRAUKOS)

 

Gruodžio 1 d.  4 klasės mokiniai kartu su mokytoja Kristina Urboniene lankęsi Reivyčių bibliotekoje. Joje vyko integruota pamoka „Valanda bibliotekoje“. Pamokos metu mokiniai susipažino su biblioteka, įvairiomis knygomis, diskutavo, kodėl verta skaityti, koks būtų pasaulis be knygų. Vaikai išradingai susidorojo ir su netradicine užduotimi – pristatyti bibliotekoje gautas naujas knygas savo draugams. Vėliau visi susikaupę kūrė skirtukus knygai. Dėkojame bibliotekininkei Sonatai Brasienei už bendradarbiavimą.

(NUOTRAUKOS)

Pirmokai vykdydami gamtosauginę programą „Medžiai šalia mūsų“, stebėjo kaip keičiasi medžiai rudenį ir žiemai prasidėjus. Susidomėję kamienų raštais, padarė jų atspaudus lapuose ir ieškojo juose skirtumų bei panašumų.

(NUOTRAUKOS)

Lapkričio 28 dieną 3 ir 4 klasių mokiniai vyko į Mažeikių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Vaikus pasitiko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai, kurie papasakojo apie savo darbą, paaiškino, kaip reikia elgtis gaisro metu. Mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų, įgijo pagrindinių žinių apie saugų elgesį buityje. Tikimės ateityje tokių pat įdomių susitikimų su kitų profesijų atstovais.

(NUOTRAUKOS)

Pirmokai vykdydami gamtosauginę programą „Medžiai šalia mūsų“, prisiminė kaip atrodo beržas, susipažino su Karpuotoju ir Plaukuotoju beržu, rinko ir pristatė informaciją, kuo naudingas beržas bei atliko darbelį „Beržai rudenį“.

(NUOTRAUKOS)

2 klasės mokiniai vykdė gamtosauginę programą ,,Medžiai šalia mūsų”. Mokiniai susipažino su ąžuolo medžiu, sužinojo, kokią naudą šie medžiai teikia žmonėms. Vėliau mokiniai gamino erdvinius ąžuolo medžius.

(NUOTRAUKOS)

Lapkričio 22 d. 3 klasės mokiniams Reivyčių bibliotekoje vyko integruotos lietuvių kalbos ir dailės pamokos. H. K. Anderseno pasakų skaitymo užbaigimas, aptarimas, viktorina iš perskaitytų pasakų, kurią paruošė mokytoja Rasa Naglisienė ir Reivyčių bibliotekos bibliotekininkė Sonata Brasienė. Pamokos metu mokiniai analizavo pasakas, sudalyvavo smagioje viktorinoje. Dėkojame bibliotekininkei Sonatai už bendradarbiavimą.

(NUOTRAUKOS)

Lapkričio 21 d. 3 klasės mokiniai lankėsi siuvykloje „Kriaučius“. Čia vaikai sužinojo, kokias funkcijas atlieka siuvykla, pamatė ir susipažino su siuvėjų darbu, naudojamais įrankiais, medžiagomis, sužinojo, kaip modeliuojami ir siuvami kelioniniai ir sportiniai krepšiai. Susitikimo pabaigoje kiekvienas mokinys gavo dovanų sportinei aprangai skirtą krepšį. Ačiū siuvyklos direktoriui Arūnui Jociui ir darbuotojams, kurie priėmė ir supažindino su šiuo amatu.

Mokytoja Rasa Naglisienė

(NUOTRAUKOS)

Lapkričio 21-ąją minima Pasaulinė sveikinimosi diena. Norėdami vaikams priminti pasisveikinimo žodžius ir paskatinti juos būti mandagiais, 1-2 klasių mokytojos Kristina ir Ilona suorganizavo mokiniams pasisveikinimų rytmetį. Skambant dainai „Labas“ visi smagiai šoko ir sveikinosi rankos paspaudimu.

(NUOTRAUKOS)

Sveikiname 1 klasės mokinę Viltę Bukštynovič, dalyvavusią respublikiniame pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Rieduliukas“, 6-8 m. amžiaus grupėje ir laimėjusią trečią vietą.

Paminėjome tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas. Jis skirtas nešti šviesą, toleranciją, gėrį, pakantumą, pagarbą, priimti kitokį žmogų.

Socialinė pedagogė Silvija

(NUOTRAUKOS)

Už visoms trims darželio grupėms padovanotus paukštelių inkilus bei lesalą esame be galo dėkingi Elijoto ir Elijaus Želvių tėveliui Edvardui. Kaip smagu  vaikams stebėti atskrendančius giesmininkus!

(NUOTRAUKOS)

Lapkričio 10 d. trečiokams vyko netradicinė integruota technologijų ir ugdymo karjerai pamoka. Pamoką vedė Asteros mama-siuvėja Lina Pilvelienė. Ji supažindino mokinius su siuvėjos profesija. Pasirodo siuvėja turi ne tik sukirpti ir susiūti audinį, tačiau dar ir privalo išmokti pasidaryti brėžinius, eskizus, kas yra labai svarbu. Vaikai sužinojo, kad sėkmingą siuvėjo darbą lemia kruopštumas, planavimo ir konstravimo gebėjimai, vaizduotė, meninis skonis, gebėjimas derinti spalvas. Pamokos pabaigoje mokiniai mokėsi įsisiūti sagas. Trečiokams ši mamytės vedama patyriminė pamoka labai patiko. Visi nuoširdžiai dėkoja Asteros mamytei ir prisipažįsta, kad lauks daugiau panašių pamokų.

Mokytoja Rasa Naglisienė

(NUOTRAUKOS)

Lapkričio 9 d. mūsų darželyje-mokykloje lankėsi „TRYS DRAUGAI“ – šauni kompanija iš Šiaulių.  Tai profesionali  muzikantų grupė, kurių atliekamos dainelės, žaidimai  mokė vaikus kultūringai elgtis ir sveikai gyventi. Mažieji darželio žiūrovai ir mokiniai kartu su personažais šoko, dainavo, vaidino. Netradicinė muzikinė pamokėlė visus išjudino, suteikė žinių ir gerų emocijų.

(NUOTRAUKOS)

Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai jau ne pirmus metus dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotame projekte ,,Olimpinis mėnuo“, kurio tikslas – padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną bei fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą. Už dalyvavimą projekte klasės apdovanotos padėkų raštais.
(NUOTRAUKOS)

Lapkričio 6-ąją minėjome Pyragų dieną. Šiais metais prisijungėme prie akcijos „Niekieno vaikai” , kad nė vienas sergantis vaikas neliktų vienišas. Nuoširdžiai dėkojome vaikams, tėveliams, mokytojoms, administracijai organizuojant Pyragų dieną mūsų įstaigoje. Jūs suaukojote 447 eurus, kurie pravesti Všį „Savanoriai vaikams“.

(NUOTRAUKOS)

 

„Mes visi esame skirtingi, bet vienodai svarbūs. Būti ryšyje reiškia – pažinti, įsiklausyti, veikti kartu. Tokia šių metų tarptautinės iniciatyvos „Matau tave“ tema.
Prie šios iniciatyvos jungiasi ir mūsų įstaiga.
Šokių vadovė Agnė Žlibinienė.
Dainos atlikėjas Vaidas Baumila.
Šokio choreografiją kūrė: Helene Winter.

Spalio 30 d. pradinių klasių mokytojos dalyvavo ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos „Pradinio ugdymo turinio įgyvendinimo galimybės bei dalykinių kompetencijų tobulinimas dirbant pagal atnaujintas programas“ II modulio seminare – edukacinėje išvykoje „Gerosios patirties sklaida įgyvendinant atnaujintą pradinio ugdymo bendrąją programą Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje“.

(NUOTRAUKOS)

 

Spalio 26 d. dieną 3 klasės mokiniams nesinorėjo sėdėti klasėje. Mokiniai išėjo pasivaikščioti į mišką. Ten laikas praėjo tikrai ne veltui, nes ėjome ne šiaip sau, o su kūrybine idėja. Pirmiausia grožėjomės rudeninių medžių spalvomis ir rinkome medžių šakeles, o grįžę į klasę pasinėrėme į kūrybą.
Mokytoja Rasa Naglisienė
(NUOTRAUKOS)

Spalio  25 d. 1-4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis vyko į Renavą. Ten grožėjosi Renavo dvaru ir jį juosiančiu parku. Už suorganizuotą ekskursiją ir galimybę pasigrožėti Renavo dvaru bei jo parku, įgyti daugiau žinių apie gamtą nuoširdžiai dėkojame direktorei Jurgitai ir pavaduotojai Loretai.

(NUOTRAUKOS)

Spalio 20 d. trečios klasės mokiniai technologijų pamokoje gamino maistingą bulvių- brokolių košę. Skanaudami košę, mokiniai klausėsi mokytojos pasakojimo apie sveiką mitybą, daržovių svarbą mūsų mityboje. Trečiokai ne tik virė, skanavo, bet ir ugdėsi tvarkymosi bei laiko planavimo įgūdžius.
Mokytoja Rasa Naglisienė

(NUOTRAUKOS)

Spalio 20 d.  2 klasės mokiniai ir mokytoja Ilona Matulevičienė buvo pakviesti į Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Reivyčių filialą. Jame vyko dvi edukacijos: skudurinių lėlyčių gaminimas ir piešinio Mirioramai kūrimas. Edukacijas vedė Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos Daiva, Sigita ir Viktorija  (personažas Raganaitė). Vaikai, pasidalinę grupėmis, padedant Raganaitei ir darbuotojoms noriai ėmėsi darbo. Užtrukę nepilną valandą, vaikai nupiešė gražiausią, ilgiausią piešinį, kurį pademonstravo naudodami mirioramos dėžutę. Sukurtą piešinių pasaką įgarsino Raganaitė. O kita grupė, nemenkai paplušėjusi, pasigamino po puikią skudurinę lėlytę.  Šios veiklos tai dalis Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Lėlės, teatras + knyga kūrybiška biblioteka“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė.
Antrokai ir mokytoja už įspūdingas edukacijas nuoširdžiai dėkoja Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojoms Daivai, Sigitai ir Viktorijai bei Reivyčių bibliotekos bibliotekininkėms Sonatai ir Genovaitei.
Mokiniai į mokyklą grįžo pilni įspūdžių, vėliau vaišinosi čiobrelių arbata su klevų sirupu ir bibliotekininkių padovanotais saldainiais.

(NUOTRAUKOS)

Šiandien „Viščiukų“ grupės vaikučiai keliavo į mišką. Stebėjo medžius, rinko lapus, rado grybų ir matė skruzdėlyną.Visi kartu užkandžiavo ir su lapais paišdykavo. O smagiausia buvo, kad didelės mašinos „sveikinosi“.

(NUOTRAUKOS)

Spalio 18 d. Reivyčių bibliotekoje organizuotas rytmetis „Nepaprastas knygų pasaulis“, kuriame dalyvavo Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ 1 klasės mokiniai ir jų mokytoja Kristina Balsienė. Renginio metu vaikams pristatytos įvairios spalvingos abėcėlės, nuotaikingos skiemenuotos pasakų knygelės. Visi klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakos, sprendė įvairias kalbą, atmintį, dėmesį lavinančias užduotėles.
(NUOTRAUKOS)

Pirmokai vykdydami gamtosauginę programą „Medžiai šalia mūsų“, susipažino su Lietuvoje augančiais medžiais bei apžiūrėjo, kokie medžiai auga mūsų mokyklos kieme. O prisiminę kaip atrodo ąžuolas, kokie jo lapai ir vaisiai, bei susipažinę su garsiuoju Stelmužės ąžuolu, mokyklos kieme ieškojo ąžuoliuko bei jį rado. Atliko darbelių: „Rudeninis ąžuolo lapas“ bei „Ąžuolas rudenį“.

(NUOTRAUKOS)

Spalio 18 d. 2 klasėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Romana Daubarienė. Integruotos pamokos metų mokiniai  įgijo žinių apie burnos higieną. Antrokai  gavo dovanų smėlio laikrodukus, skatinančius valytis dantis 2 minutes, ir tabletes, kurios parodo burnoje susikaupusias apnašas. Mokiniai dėkoja už dovanas!

(NUOTRAUKOS)

Spalio 18 d. visuomenės sveikatos specialistė   Romana Daubarienė 1 klasės mokiniams pravedė pamokėlę „Sveikos šypsenos pažadas“. Užsiėmimų metu vaikai sužinojo, kaip svarbu nepamiršti valytis dantukus, juos saugoti. Pasitelkus į pagalbą dantų muliažą bei šepetėlį mokė, kaip taisyklingai valyti dantukus. Vaikai žiūrėjo skaidres „Burnos higiena“, susipažino su rekomenduojamomis burnos higienos priemonėmis. Pamokos pabaigoje vaikai gavo po mėnesinį dantų valymo kalendorių ir dantų valymui šepetuką. Šis kalendorius kiekvieną dieną, ryte ir vakare, vaikams padės išsiugdyti dantų priežiūros įgūdžius. Mokiniams nestigo geros nuotaikos, gavus dovanėles.

(NUOTRAUKOS)

Gaspadorius Benas ir gaspadinė Amelija kvietė ragauti žemaitiškų patiekalų. Nuo seno žemaičiai mėgo valgyt: ”skanē, reibē i dāug!” Kiek daug sužinome, pažįstame per maistą, skonius ir tradicijas! Taip skiepijamas tautinis identitetas. Taip ugdoma meilė savam kraštui.
Priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Eglė Tevelavičienė
Mokytojo padėjėja Irena Kiburienė

Saulėtą spalio 16 d. dieną trečiokai turėjo galimybę pasižiūrėti į tai, ką mato kiekvieną dieną,visiškai kitaip-tyrėjo akimis. Smalsumo vedami vaikai tyrinėjo mokyklos teritorijoje augančius lapuočius ir spygliuočius medžius. Aiškinosi kokių panašumų turi medžiai. Išsiaiškinę, jog visi medžiai turi kamienus, vaikai apglėbdami matavo medžių kamienų storį. Iš surinktų lapų paruošė herbarus.
Mokytoja Rasa Naglisienė

(NUOTRAUKOS)

Spalio 12 d. 1 ir 2 klasių mokiniai  kartu su mokytojomis Kristina  ir Ilona minėjo Pasaulinę regėjimo dieną. Integruotų pamokų metu aptarė sveikos gyvensenos pagrindus, padedančius išsaugoti gerą regėjimą. Vėliau visi darė akių mankštą.

(NUOTRAUKOS)

Priešmokyklinės grupės ugdytiniai šiais mokslo metais ir vėl dalyvauja programoje ,,Žaidimai moko”. Programa kaip visada labai įdomi ir kūrybinga. Akimirkos iš vaikų veiklos pagal temą ,,Ruduo-floristas””.
PU mokytojos Laima Vyšniauskienė ir Eglė Tevelavičienė

Spalio 11 d. į Mažeikių muziejaus salę rinkosi Mažeikių rajono gamtosauginės švietimo įstaigos. Už 2023 metų pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą, ir dalyvavimą Gamtosauginių mokyklų programoje, rajono švietimo įstaigos apdovanotos Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu. Tarp 12- kos Mažeikių švietimo įstaigų apdovanojimą gavo ir mūsų darželis – mokykla „Kregždutė“.

Spalio 10 d. 1, 2  ir 4 klasių mokiniai paminėjo Pasaulinę košės dieną. Vaikai ne tik skanavo įvairių košių, bet ir kalbėjo apie košės naudą sveikatai. Ketvirtokai kartu su tėveliais namuose virė skanias košes.

(NUOTRAUKOS)

Spalio 10 d. visa darželio –mokyklos „Kregždutė“ bendruomenė prisijungė prie „Jaunimo linijos“ organizuojamos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“. „Nusidažydami“ simboline žalia šviesa siekėme atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę bei emocinę sveikatą.
(NUOTRAUKOS)

Ką gi veikti, kai už lango lietutis „šokius šoka”?
2 ir 3 grupių vaikai žino puikiai – laikas eksperimentams!
Mokytojos Eglė ir Neringa
Tradiciškai rugsėjo mėnesio pabaigoj judėjome, sportavome, šokome BEACTIVE – EUROPOS SPORTO SAVAITĖJE!
Spalio 4-oji skelbiama Pasauline gyvūnų globos diena. Darželio-mokyklos bendruomenė buvo pakviesta dalyvauti paramos akcijoje Mažeikių gyvūnų globos draugijai, klasėse ir grupėse kalbėti ir veikti, gilinti žinias ir stebėti įdomų mūsų mažųjų draugų, mylimų augintinių gyvenimą. Deja, kai kurių likimas būna sudėtingas ir nelinksmas. Atkreipdami dėmesį į beglobius gyvūnus, mes skiepijame savo vaikams gerumą, meilę, atsakomybę.
Savaitės veiklą baigėme savaitgalio viešnage Mažeikių gyvūnų globos draugijoje. Perdavėme visas jūsų atneštas dovanėles, pasidžiaugėme ir pažaidėme su mažaisiais gyventojais. Pilni įspūdžių ir emocijų atsisveikinome iki kitų kartų.
Mokytojos Dalia Saltuškienė ir Kristina Urbonienė

Visą d.-m. „Kregždutė“ bendruomenę kviečiame prisijungti prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“. Spalio 10 d. ( antradienį)  visi apsirenkime žalios spalvos rūbais. Taip „nusidažydami“ simboline žalia šviesa sieksime atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę bei emocinę sveikatą. Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Žalia šviesa gyvenimui“:

https://zaliasviesa2023.jaunimolinija.lt/

https://birstono.info/spalio-10-aja-lietuva-nusvis-zaliai-skelbiama-akcija-zalia-sviesa-gyvenimui/

Organizatorės pradinių klasių mokytojos.

 

 

Spalio 6 d. antrokai vykdė gamtosauginę programą ,,Medžiai šalia mūsų “. Mokiniai įgijo žinių apie klevo medžius, jų naudą sveikatai. Antrokai tyrinėjo lapus, sėklas, džiovintus žiedus, vėliau margino klevo lapus.

(NUOTRAUKOS)

Spalio 5 d. mūsų mokykloje Savivaldos diena. Ketvirtokai vedė pamokas 1-3 klasių mokiniams. Šaunuoliai ketvirtokai, buvo puikūs mokytojai!
(NUOTRAUKOS)

Ryt pasaulinė gyvūnų diena. O šiandien „Viščiukų“ grupėje buvo katino diena. Mus aplankė Gusto mamytė Gerda ir jų katinas Kibis. Sužinojom kaip kačiukas atsirado jų šeimoje,  koks jo gyvenimas dabar. Kibis su vaikais buvo labai draugiškas ir suteikė daug džiaugsmo.
Mokytoja metodininkė Romualda Krakienė

Rudenėjančiomis spalvomis nusidažę medžiai  spalio 2 d. 3 klasės mokinius pakvietė į susitikimą su Valstybinių miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio specialistais. Susitikimo metu mokiniai mokėsi atpažinti ir atskirti medžius pagal jų kamienus, šakas, lapų formas. Suskaičiavo, kiek ir, kokių medžių rūšių auga darželio-mokyklos teritorijoje. Grįžę į klasę mokiniai informaciją apie medžius rinko internete.

Mokytoja Rasa Naglisienė

(NUOTRAUKOS)

 

Rugsėjo 30 d. mūsų įstaigoje lankėsi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių rajono filialo pirmininkas Algimantas Balčiūnas. Svečias vaikams papasakojo apie aklųjų ir silpnaregių kasdienybę, parodė kokiomis priemonėmis naudojamasi, leido mokiniams jas išbandyti. Socialinė pedagogė Silvija Ligeikienė.
(NUOTRAUKOS.)

 

Rugsėjo 30 d. antrokai vykdė gamtosauginę programą „Medžiai šalia mūsų“ . Mokiniai mokėsi piešti mišką.

(NUOTRAUKOS)

Šiandien 3 klasės mokinės Andrėja Domarkaitė, Astera Pilvelytė ir 4 klasės mokiniai Melita Jasmontaitė, Jonas Vengrys dalyvavo regioninėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Mano augintinis“ , kuri vyko Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje. Mokiniai skaitė  paruoštus pranešimus apie savo augintinius, pristatė atliktus tyrimus ir projektinius darbus. Kūrybinėse dirbtuvėse lipdė  mylimus augintinius iš molio. Konferencijos pabaigoje mokiniai apdovanoti padėkos raštais.

(NUOTRAUKOS)

Rugsėjo 26 d. 3 klasė vykdė gamtosauginę programą  „Ką slepia medžio lapai?“. Šios veiklos metu mokiniai vardijo, kokius medžius atpažįsta pagal lapus. Lygino eglės ir pušies šakeles, skirstė medžius į dvi rūšis: lapuočius ir spygliuočius. Per padidinamąjį stiklą tyrinėjo lapų gyslas, paviršių, kraštus, spalvą. Išsiaiškinę kūrė meninius darbelius.

Mokytoja Rasa Naglisienė

(NUOTRAUKOS)

Rugsėjo 29 d.  1-4 klasių mokiniams vyko įdomiosios integruotos pamokos, skirtos Rudenėlio šventei.

(NUOTRAUKOS.)

Rudenėlis atkeliavo auksaspalviu takučiu.
O medeliams svyra šakos nuo saldžiausių obuolių.
Ruduo dar šiltas ir švelnus, išmarginęs linksmai lapus, šiandien kvietė į lauką vaikus.
Dainose, žaidimuose, eilėraščiuose atsispindėjo svarbiausi rudens įvykiai: išskrendantys paukščiai, krentantys lapai, lietūs, vėjai… Vaikučiai džiaugėsi švente, patyrė spalvingą rudeninę nuotaiką.
Rudenėlis paliko pilną kraitę vaišių ir gražias šventės akimirkas, pakvietė į originalią rudens gėrybių parodėlę „Vaisiai, uogos ir daržovės”.
Dėkojame tėveliams už bendrystę.

Mokytoja metodininkė Eligija Intienė

(NUOTRAUKOS)

Šią savaitę mūsų darželio-mokyklos bendruomenė dalyvavo Europos judumo savaitėje, kurios tikslas – skatinti vaikus ir bendruomenę daugiau judėti, rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Šiandien vyko  integruotos veiklos, skirtos Tarptautinei dienai be automobilio.

(NUOTRAUKOS.)

Įstaigos įvertinimas

2023 m. rugsėjo 13 d. Telšių departamento Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko darželio-mokyklos „Kregždutė“ maisto tvarkymo skyriaus patikrinimą.

Tikslas: maisto saugos, kokybės, higienos, ženklinimo kontrolė, RVASVT sistemos ir (ar) GHP auditas.

Išvados: tikrinimo metu pažeidimų nenustatyta. Maisto tvarkymo subjektas atitinka maisto saugos, kokybės, higienos, ženklinimo reikalavimus.

Dėl puikios higienos būklės įstaiga gavo 5 balų (kavos puodelių) vertinimą.

REITINGAVIMAS: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau VMVT) viešojo maitinimo įmones vertina balais už vykdomos veiklos higieną ir kokybę. Viešojo maitinimo įmonės atitiktis higienos reikalavimams vertinama balais. Vertinimas atliekamas periodiškai kartą per metus.

Įmonių vertinimo kriterijai:

– bendra higienos būklė;

– savikontrolės sistemos įgyvendinimas;

– technologijos, įranga;

– produktai;

– personalas;

– atsekamumo užtikrinimas;

– pagrįstų skundų skaičius;

– veiklos sustabdymo atvejų skaičius.

Įmonės higienos būklės vertinimas balais:

1 balas – nepatenkinama higienos būklė;

2 balai – patenkinama higienos būklė;

3 balai – vidutinė higienos būklė;

4 balai – gera higienos būklė;

5 balai – puiki higienos būklė.

Skaidrumas:

  1. Įmonės tikrinamos pagal valstybinės maisto kontrolės kriterijus:

– iš anksto neįspėjus;

– pagal patvirtintus klausimynus.

  1. Valstybinės kontrolės metu taškus ir balus skaičiuoja informacinė maisto kontrolės sistema.
  2. Įvertinimo rezultatų pretenzijos priimamos ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo atlikto patikrinimo, pretenzija pateikiama VMVT tarnybos padaliniui, kuris atliko patikrinimą. Pretenziją nagrinėja VMVT padalinio viršininkas arba jo įgaliotas asmuo, išskyrus įvertinimą atlikęs pareigūnas.
  3. Įvertinimo rezultatus ir VMVT padalinio viršininko sprendimą galima skųsti centrinei VMVT.

Vertinimo sistemos nauda vartotojui:

  1. „Nematomas“ virtuvės vaizdas pateiktas suteikiant balą.
  2. Pasirinkti kavinę, restoraną pagal geriausius vertinimo sistemos balus.
  3. Didesnė galimybė gauti skanų ir kokybišką patiekalą.
  4. Pavalgyti ir nesusirgti.
Didžiuojamės, kad esame Herojaus tinklo dalimi! Smagu būti tarp geriausių!
Mokytojos Eglė Tevelavičienė ir Laima Vysniauskienė

Rugsėjo 11 d.  mūsų darželio-mokyklos bendruomenė kartu su Valstybinės miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio specialistais dalyvavo akcijoje „Miško kuopa“. Urėdijos specialistai „Pelėdžiukų“ grupės vaikams ir 1-4 klasių mokiniams papasakojo apie mišką. Vėliau visi rinko rastas šiukšles, o po šaunios talkos urėdijos specialistai visus pavaišino sausainiais.

(NUOTRAUKOS.)

Šiandien mūsų darželyje-mokykloje vyko Rugsėjo 1-osios šventė.

(NUOTRAUKOS)

Skip to content