Menu Close

2021-2022 m.m.

Birželio 10 d. mokykloje ketvirtokams nuskambėjo paskutinis skambutis. Skambutis, skelbiantis, jog šiandien ta diena, kai vaikai taria sudie savo pirmosioms mokytojoms, atsisveikina su draugais ir ruošiasi tolimesniam skrydžiui. Su nerimu širdyse ir jauduliu akyse, vedami mažųjų pirmokėlių, visi rinkosi į mokyklos salę. Paskutinio skambučio šventėje vaikai sušoko paskutiniuosius šokius, padainavo dainas , tarė nuoširdų ačiū visiems darbuotojams, tėveliams ir pamojo balionams, skraidinantiems jų svajones. Sėkmės jums, ketvirtokai, keliaujantiems į tolimesnį platų ir spalvingą pasaulį,  kupiną begalės atradimų, žinių ir tvirtos draugystės. Ketvirtokai, linkiu jums kuo geriausios kloties!

Už įspūdingas dekoracijas nuoširdžiai dėkoju Neringai ir Žaimantui Bogužams ( https://www.facebook.com/vipflowershop ), už pagalbą organizuojant šventę tariu ačiū Almai ir Dariui Kaubriams, Raimondai ir Sigitui Skeiviams, kitiems tėveliams. Už pagalbą organizuojant ketvirtokams įsimintiną šventę  dėkoju direktorei Jurgitai Skurdauskaitei, pavaduotojai Loretai Visminienei, kolegėms Kristinai Balsienei, Rasai Naglisienei , Gintei Tichonovai, Agnei Žlibinienei, Gražinai Kraulienei,  mokytojos padėjėjai Irenai Šiurylienei , Renatai Stropuvienei ir kitiems darbuotojams.

Mokytoja Ilona Matulevičienė

(NUOTRAUKOS)

 

Birželio 9 d. minima Tarptautinė saugaus elgesio pervažose diena. Ta proga 4 klasės mokiniai žiūrėjo „Lietuvos geležinkelių“ parengtą informatyvią ir labai naudingą vaizdo pamoką.

(Nuotraukos.)

 

Birželio 7 d. 1 ir 2 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Rasa Naglisiene ir Gražina Krauliene mokyklos Žaliojoje klasėje vykdė projektinę veiklą ,,Energija“. Ugdytiniai piešė ant asfalto „Vaikystės svajonių miestą“ , suposi sūpynėse, žaidė žaidimus, kepė dešreles ir skanavo… Projekto pabaigoje padaryta išvada, kad energija dalyvauja visur: einant, bėgant, valgant, kepant, piešiant, pučiant, šokant, kvėpuojant, važiuojant ir t.t.
(Nuotraukos.)

 

Birželio 3 d. darželio vaikai ir mokyklos mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti „Drakoniuko teatro“ spektaklį „Skruzdėlytė Tauškalytė“.

 

Birželio 2 d. 1-3 klasių  mokiniai lankėsi Palangos gintaro muziejuje, pasisveikino su šėliojančia Baltijos jūra. Vėliau visi dalyvavo edukacijoje Vinetų kaime.

(Nuotraukos.)

 

Birželio 1 d. darželyje-mokykloje vyko Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirta šventė.
(Nuotraukos.)

 

 

Ketvirtokai Gabrielė, Džiugas, Akvilė ir Viltė dalyvavo respublikiniame projekte „Kuriu mįslę“, kurį organizavo Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos pedagogės. Šiandien visi dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti padėkų lapais. Komisija nusprendė, kad Gabrielės ir Džiugo mįslės pačios šauniausios, todėl jų darbeliai pateko į elektroninę knygą. Šaunuoliai! Knygos nuoroda:
https://drive.google.com/file/d/15avDI0AtdDAdWYhQ1GkcBN7X0sdpNcuw/view?usp=sharing

 

Gegužės 27 d. trečiokai savo tėvelius pakvietė į „Šeimos šventę“. Tėveliams teko ne tik koncerto pasiklausyti, bet ir patiems mokiniais pabūti, ir su savo vaikais parungtyniauti. Šventę organizavo mokytoja Kristina Balsienė.
(Nuotraukos.)

 

Sudie, tauškutės lėlės

Ir meškine tylus.

Sudie, darželi mielas,

Uždarom vartelius.

Čia žaisti buvo linksma,

Tarp saulės ir gėlių,

Tiktai širdelė linksta

Prie mokslų didelių.

Dilin dilin – ar girdite – dilin

Skambutis naujas draugas –

Vilioja mus tolyn.

Šį nuostabų Gegužės 27 dienos rytą į mokyklą išlydėjo ir SUDIE darželiui tarė dar viena pačių šauniausių priešmokyklinukų laida.

(Nuotraukos.)

Gegužės 27 d. ketvirtokai sutvarkė savo klasės daržą. Jame, šalia jau augančių špinatinių rūgštynių, pasėjo morkas ir moliūgus.
(Nuotraukos.)

 

1-4 klasių mokiniai prisijungė prie iniciatyvos „Judanti klasė 2022“. Kiekvienas  stengėsi kuo daugiau judėti, kelti sau ir draugams gerą nuotaiką,  draugiškai įsitraukti į aktyvias veiklas ir savo geru pavyzdžiu įkvėpti kitus.

(Nuotraukos.)

 

Gegužės 16 d. darželyje-mokykloje „Kregždutė“ įvyko meninio skaitymo konkursas „Skambiausi žodžiai lig širdies nuaidi“, kurį vedė mokytoja Kristina Balsienė. Konkurse dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. 19 skaitovų meniškai perteikė pasirinktus lietuvių autorių eilėraščius. Skaitovus vertino direktorė Jurgita Skurdauskaitė, direktorės pavaduotoja ugdymui Loreta Visminienė, bibliotekininkė Daiva Montvydienė ir Reivyčių biliotekininkė Sonata Brasienė. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkų raštais ir mokytojos Kristinos pagamintais knygų skirtukais. Geriausia skaitove buvo išrinkta 1 kl. mokinė Astera Pilvelytė.  Konkurse svečio teisėmis sudalyvavo „Kiškučių“ grupės ugdytinė Meda Pečiulytė, kuri visų klausytojų ausis pamalonino žemaičių kalba. Šiandien skambėjo daug gražių ir išraiškingų žodžių, tad visi pajutome skambios kalbos galią.

(Nuotraukos.)

Gegužės 15 d. minima tarptautinė Šeimos diena. Ta proga „Viščiukų” grupės vaikai ir mokytojos surengė smagią popietę. Pradėję nuo smagaus eilėraštuko ir dainelės, vėliau į ratelį kvietė ir savo šeimos narius. Tradiciniai rateliai  „Graži mūsų šeimynėlė“, „Ančiukų šokis“  išjudino visus iki vieno.Judrios estafetės, įvairios užduotys suteikė daug teigiamų emocijų. O kaip smagu buvo „rauti ropę“! Pasakėlę inscenizavo vaikai, o paskui jų tėveliai ir seneliai. Popietės pabaiga vainikuota padėkomis už pagalbą vieni kitiems, nuveiktus darbus. Namo šeimynykščiai išsinešė gerą nuotaiką ir vaikų išaugintus gėlių sodinukus.

(Nuotraukos.)

„Kiškučių“ grupės ugdytiniai dalyvauja iniciatyvoje „Judanti klasė 2022“. Vaikai aktyviai juda ne tik darželyje, bet ir namuose… Norime augti sveiki ir laimingi!

(Nuotraukos.)

Reivyčių bibliotekoje veikia darželio-mokyklos „Kregždutė“ „Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytinių darbelių paroda „ABĖCĖLĖ“, skirta lietuvių kalbos dienoms. Paroda veiks iki gegužės 31 d. Kviečiame apsilankyti.

(Nuotraukos.)

Gegužės 6 d. darželio vaikai kartu su mokytojomis ir mokyklos direktore Jurgita Skurdauskaite dalyvavo futbolo klubo „Atmosfera“ jau dešimtą kartą surengtame Mažeikių darželių futbolo festivalyje.

(Nuotraukos.)

Gegužės 5 d. mūsų įstaigoje vyko rajoninė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų gamtosauginė konferencija „Darnoje su gamta”, kurios tikslas – gamtosauginio ugdymo naujovių, teorinės bei praktinės patirties sklaida. Konferencijos atidarymo žodį tarė įstaigos direktorė Jurgita Skurdauskaitė. Pranešėjai – dešimties Mažeikių rajono ikimokyklinių įstaigų: „Kregždutė”, „Saulutė”, „Delfinas”, „Gintarėlis”, „Buratinas”, „Eglutė”, „Bitutė”, „Pasaka”, „Žilvitis”, „Berželis” pedagogai.

Konferencijos svečiai : Mažeikių rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Nijolė Zakalskienė ir Ligita Diržininkienė. Socialiniai partneriai : VĮ Valstybinių miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio, miško apsaugos specialistas Paulius Gedrimas, UAB
„Satirus” direktorė Danutė Juzaitienė.

Balandžio 29 d. mokytojos Kristina Balsienė ir Ilona Matulevičienė trečiokams ir ketvirtokams organizavo integruotą pamoką – „Protų mūšį“. Mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis. Maloniai nustebino, kad mokiniai puikiai įveikė visas užduotis. Nugalėjo draugystė!

(Nuotraukos.)

 

Balandžio 29 d. 1-4 klasių mokiniai kartu su šokių mokytoja Agne Žlibiniene paminėjo Tarptautinę  šokio dieną. Visi šoko masinį šokį.

(Nuotraukos.)

Balandžio 29 d. „Kiškučių“ grupės ugdytiniai tvarkė darželio – mokyklos aplinką. Visi pasidarbavo iš peties, net kai kam blogos nuotaikos dingo…

(Nuotraukos.)

 

Balandžio 28 d. vyko II – asis festivalio „Lietuvos mažųjų žaidynės” etapas.

(Nuotraukos.)

Balandžio 28 d. 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis dalyvavo akcijoje „Darom 2022“.
(Nuotraukos.)

 

Balandžio 27 d. „Viščiukų” grupės vaikai lankėsi Reivyčių bibliotekoje. Bibliotekininkė Sonata Brasienė vaikams skaitė įdomią knygutę. Vaikučiai sužinojo, kur „gyvena“ knygos. Kelionė buvo pilna įspūdžių.

(Nuotraukos.)

Balandžio 27 d. Reivyčių bibliotekoje vyko popietė „Kur slepiasi raidelės?“, skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Dalyvavo darželio-mokyklos „Kregždutė“ pirmos klasės mokiniai ir jų mokytoja Rasa Naglisienė. Vaikai susipažino su įvairiomis vaikiškomis knygelėmis, minė mįsles, klausėsi bibliotekininkės Sonatos Brasienės skaitomos paslaptingos istorijos.

(Nuotraukos.)

 

 

Balandžio 19 d. darželio vaikai su savo mokytojomis susirinko į  Velykų rytmetį  ,,Ir atriedėjo Velykų bobutė“. Visos trys grupės atsinešė labai gražiai išmargintų kiaušinių. Nemažai jų susidaužė ridenant, bet tokios Velykų tradicijos ir toks margučių likimas…. Svarbu, kad visi buvo nuotaikingi ir šventiškai nusiteikę.

(Nuotraukos.)

 

Trečiokai, pamokų metu pakalbėję apie šv. Velykas, jų laukimo laikotarpį  Gavėnią, kartu su mokytoja Kristina apsilankė Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje. Pamatė, kokios spalvos dominuoja bažnyčioje šiuo laikotarpiu. Apžiūrėjo Jėzaus kančios stoteles ir šventųjų paveikslus. Prisiminė, kur laikomas švč. sakramentas bei pagarbino jį malda. Miesto gatvėse ir parkelyje pasidžiaugė velykinių simbolių dekoracijomis.
(Nuotraukos.)

Balandžio 15 d.visiems dailaus rašto konkurso „Žodžiai nuskrenda – raštas lieka“ dalyviams mokytoja Kristina Balsienė įteikė padėkos raštus ir užsiminė, kad kitais metais vėl bus organizuojamas dailaus rašto konkursas. Šių metų konkurso nugalėtojais tapo: 1 kl. – Meidonas Steponavičius, 2 kl. – Melita Jasmontaitė, 3 kl. – Goda Kryžiūtė, 4 kl. – Viltė Lapkutė. Jie buvo apdovanoti parkeriais ir užrašų knygutėmis.

Trečiokai, bendradarbiaudami su Židikų Marijos Pečkauskaitės trečiokais, prieš mėnesį dalyvavo Židikų bibliotekos organizuotame dailyraščio konkurse. Pirmąjį nugalėtoją turėjo išrinkti klasės mokytoja, antrąjį – organizatoriai, trečias nugalėtojas buvo išrinktas visų Židikų bibliotekos puslapio lankytojų dėka – daugiausiai patiktukų surinkęs dalyvis. Balsavo netgi mūsų tėveliai. Šiandien trečiokai sulaukė padėkų ir apdovanojimų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Romana Daubarienė mokiniams priminė, kad reikia rūpintis savo sveikata, kuri – brangiausias mūsų turtas.
(Nuotraukos.)

Balandžio 7 d. darželio grupėse paminėta Pasaulinė sveikatingumo diena. Darželinukų mintys apie tai, kaip reikia rūpintis savo sveikata:

– Reikia daug sportuoti ir valgyti sveiką maistą.
– Eiti į lauką su savo šeima, kažką kartu nuveikti.
– Daug vaikščioti.
– Gerti per dieną 8 stiklines vandens.
– Gaminti sveiką maistą.
– Daug vaikščioti miške.
– Gerai miegoti.
– Plauti rankas, veidą.
– Reikia gerai kvėpuoti, daug sportuoti.
Ketvirtokai dalyvavo Jonavos Justino Vareikio progimnazijos organizuotame respublikiniame bendrojo lavinimo mokyklų 1-4 klasių mokinių fotografijų virtualiame konkurse „Aš tavo gimtinė 2022“. Konkurso tikslas – fotografuojant Lietuvos gamtą, skatinti mokinius atkreipti dėmesį į vienintelę visų žmonių buveinės vietą – Žemę, kurioje turime tvarkytis taip, kad gera būtų gyventi mums ir ateinančioms kartoms. Dalyvavę mokiniai  ir jų mokytoja Ilona  Matulevičienė apdovanoti padėkų raštais.
(Nuotraukos.)
Balandžio 4 d. „Viščiukų“ grupės vaikai sodino svogūnėlius, laistė, glostė, matavo. Duonytę su sviestuku tepė, laiškelius supjaustė, užbėrė ir skaniai valgė. Jiems padėjo mokytoja Romualda Krakienė ir padėjėja Danutė Pečiulienė.
(Nuotraukos.)
Dalyvaujame Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai” organizuojamoje foto akcijoje „Solidarumo medis žydi mano kieme”, skirtoje autizmo supratimo mėnesiui paminėti
Logopedė Loreta Šličiuvienė
Mokytojos: Dalia SaltuškienėNeringa ValatkevičienėEglė Tevelavičienė

Balandžio 1 d. 1-4 klasių mokinukai sudalyvavo mokytojos Kristinos Balsienės suorganizuotame dailaus rašto konkurse „Žodžiai nuskrenda – raštas lieka“, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Vaikai čiupo savo plunksnakočius, prisiminė taisyklingą raidžių jungimą ir dailia rašysena tekstus suguldė popieriaus lape. Rašto darbai iškabinti peržiūrai ilgajame mokyklos koridoriuje. Gražiausio rašto savininkai bus apdovanoti prizais.(Nuotraukos.)

Balandžio 1 d. ketvirtokai, padedant mokytojos padėjėjai Irenai ir  lauko aplinkos tvarkytojai Sandrai, pasėjo serenčius. Užaugusių gėlių daigeliais papuoš mokyklos teritoriją.
(Nuotraukos.)

 

Kovo 31 d. priešmokyklinės grupės vaikai kartu su mokytoja Egle Tevelavičienė pasėjo sėklas. Visi nekantriai lauks, kol jos sudygs, kad galėtų grožėtis, stebėti ir matuoti.(Nuotraukos.)

Kovo 30 d.trečiokai dalyvavo nuotolinėje Zoom pamokoje „Kaip elgiuos? Ogi tvariai!”. Mokiniai pagilino jau turimas žinias ir įgijo naujų apie gamtą, ekologiją, besaikį vartojimą ir klimato kaitą. Kuo daugiau sužinai, tuo atsakingiau ir elgiesi.

(Nuotraukos.)

Vykdydami gamtosauginę programą, trečiokai pažėrė idėjų savo klasiokams ant ko galima piešti nenaudojant popieriaus lapų. Buvo smagi veikla! Taupydami popierių saugome medžius ir miškus.

(Nuotraukos.)

“Knyga – tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja.” (A. Debruselis)
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Reivyčių filiale veikia priešmokyklinės grupės vaikų darbų parodėlė, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Ugdytinius kūrybai įkvėpė šiuolaikinės lietuvių vaikų literatūros rašytojai: Evelina Daciūtė, Vytautas V.Landsbergis, Indrė Pavilionytė ir Martynas Pavilionis bei daugelis kitų.
Beje, dauguma vaikų darbelių – iš antrinių žaliavų.
Už bendrystę dėkingi bibliotekininkėms: Sonatai Brasienei, Genovaitei Sereikienei.
Mokytojos Eglė Tevelavičienė, Laima Vyšniauskienė

Kovo 28 d. ketvirtokai  su mokytoja Ilona Matulevičiene dalyvavo įdomiojoje nuotolinėje Zoom pamokoje  „Kaip elgiuos? Ogi tvariai!”.  Mokiniai sužinojo apie besaikio vartojimo pasekmes, klimato kaitą, apie atsakingą ūkininkavimą, apie pagarbą ir bendrystę su gamta, ekologiją. Buvo labai naudinga ir įdomu!
(Nuotraukos.)

Ketvirtokai šiemet, padedant mokytojai Ilonai Matulevičienei, vykdo gamtosauginę programą „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“ . Išmokę rūšiuoti buitines atliekas, šiandien pas save į svečius pasikvietė „Pelėdžiukų“ grupės vaikučius ir jų mokytoją Eglę Tevelavičienę. Ketvirtokai kartu su darželio vaikais diskutavo apie tai, kad reikia rūšiuoti popierių, plastiką, stiklą ir kitas buitines atliekas, nes nerūšiuojant kyla grėsmė ne tik gamtai, bet ir žmonių sveikatai. Ketvirtokus maloniai nustebino, kad darželio vaikai daug žino apie rūšiavimą, o šiandien įgijo dar papildomų žinių. Pamokėlės pabaigoje visi smagiai pažaidė rūšiavimo žaidimą, o įgytas žinias darželio vaikučiai pritaikys atlikdami spalvinimo užduotėlę. Smagiai pasimokę ir pabendravę, visi susitarėmė kitą kartą pabendrauti prie arbatos puodelio.

(Nuotraukos.)

Visą savaitę 2 gr. vaikai kartu su mokytoja Neringa Valatkevičiene atliko sėjos darbus. „Žalioji palangė” paruošta, belieka sulaukti, kada viskas sudygs!

(Nuotraukos.)

Trečiokai, pamokų metu pakalbėję apie Lietuvą žiloje senovėje, kovo 24 d. išvyko į Mažeikių muziejų, kad į tą senovę iš arčiau pasižiūrėti… Buvo įdomu ir smagu.

Mokytoja Kristina Balsienė

(Nuotraukos.)

Kovo 23 d. mokykloje startavo projektas „Oranžinio kamuolio vajus Mažeikiuose“, kurį organizuoja ir koordinuoja Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė R. Guerrero. Mažeikių sporto mokyklos krepšinio mokytojas metodininkas Vidmantas  Bertys 1 -2 klasės mokinius ir priešmokyklinės grupės ugdytinius supažindino su komandine sporto šaka, mokė žaidimo elementų taip paskatindamas jaunąją kartą aktyviai sportuoti ir pamilti krepšinį.

(Nuotraukos.)

Trečiokai leido skleistis savo kūrybiniams sumanymams gaminant knygelėms skirtukus iš įvairių medžiagų (popieriaus, medžiagos ir odos skiaučių, siūlų). Į kūrybinį procesą įsitraukė ir mūsų draugai trečiokai iš Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos. Šiandien visi mūsų darbeliai iškeliavo į Mažeikių r. savivaldybės viešąją biblioteką (Laisvės g. 31, Mažeikiai). Kviečiame visus apsilankyti ir pasidžiaugti mūsų parodėle „KNYGELĖS SKIRTUKAS“ (antrame aukšte) iki balandžio 1 d., nes po to parodėlė iškeliaus į Židikų biblioteką.

Mokytoja Kristina Balsienė

(Nuotraukos.)

Kovo 21 d. darželio-mokyklos bendruomenė paminėjome Žemės dieną. Ta proga sutvarkėme mokyklos aplinką ir iškėlėme inkilėlius paukšteliams. Dėkojame tėveliams, pagaminusiems inkilėlius.

(Nuotraukos.)

Darželio ugdytiniai su mokytojomis ir logopede L. Šličiuviene – esame kartu SU SAULYTĖMIS.

Su Kovo 11 d. sveikina šokių būrelis ir mokytoja Agnė Žlibinienė

Kovo 10 d. visi džiaugėmės mokytojos Kristinos Balsienės surengto konkurso „Piešiu Lietuvą“ darbeliais ir sudalyvavome akcijoje „Geltona, žalia ir raudona“. Būk laisva, Lietuva!(Nuotraukos.)

Kovo 9 d. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis Egle Tevelevičiene ir Laima Vyšniauskiene lankėsi Mažeikių gyvūnų globos draugijoje. Visi ne tik susipažino su ten globojamais gyvūnais, bet ir nuvežė lauktuvių.

(Nuotraukos.)

Trečiokai, vykdydami gamtosauginę programą ir rūšiuodami popierių,  pamėgino pabūti batų dizaineriais. Sekėsi puikiai. Su kai kuriais modeliais pavyko ir po klasę pavaikščioti. Mokytoja Kristina Balsienė

(Nuotraukos.)

Kovo 2 d.  3-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Lipdymas iš molio“.

(Nuotraukos.)

Kovo 2 d. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Žvakių liejimas.“
(Nuotraukos.)

Kovo 2 d. trečiokai kartu su savo draugais trečiokais iš Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos dalyvavo nuotolinėje pamokoje apie Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje išspausdintą pirmąją knygą – Pranciškaus Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“. Sužinojo, kaip anais laikais buvo saugomos ir branginamos knygos, kuo svarbi mums Šatrijos Ragana ir,  kad šiemet švenčiamos M. Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos 145-osios gimimo metines. Mokiniai dalyvavo konkurse „Laiškas Lietuvai“- rašė dailyraštį.

(Nuotraukos.)

Ketvirtokai dalyvavo „Pasakos iš Bumbulinio daržo“ paskelbtame konkurse „Piešiu patarlę“. Konkurso organizatoriai pakvietė vaikus įsigilinti į šių ilgaamžių posakių reikšmę bei panaudoti savo kūrybiškumą jas vizualizuojant.
(Nuotraukos.)

Kovo 1 d. darželyje-mokykloje šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai, kurie visus linksmino, vaišino blynais ir kakava. Šventę organizavo mokytojos Eglė Tevelavičienė, Neringa Valatkevičienė, Kristina Balsienė, Gintė Tichonova ir mokytojos padėjėja Irena Šiurylienė.

(Nuotraukos.)

Vasario 22 diena mūsų mokyklos pirmokams buvo tikrai įsimintina. Tądien vyko Šimtadienio šventė. Jau šimtas dienų pralėkė nuo tos dienos, kai jie pirmą kartą nedrąsiai pravėrė mokyklos duris. Per tą laiką vaikai išmoko daug naujų dalykų. Šią dieną vyko netradicinės pamokos ir veiklos. Per trečiąją pamoką pirmokai su antrokais susirinko muzikos salėje padainavo, prisiminė prabėgusias dienas mokykloje, sulaukė antrokų sveikinimų, saldaus siurprizo ir išsiskirstė toliau švęsti. Vakare vėl rinkosi mokykloje. Vaikai atliko įvairias užduotis, žaidė žaidimus, pristatė savo bei tėvelių pagamintus darbelius iš šimto vienodų detalių. Kai visos užduotys buvo sėkmingai atliktos, visi skanavo picą, žiūrėjo vakaro filmą. Šventės pabaigoje vaikams įteikti Šimtadienio pažymėjimai. Ta diena visiems pirmokams buvo neužmirštama ir suteikė daug gerų emocijų.

(Nuotraukos.)

Vasario 11 d. paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Visi iškilmingai sugiedojome tautišką giesmę, smagiai šokome, dainavome dainas ir trimis spalvomis nudažėme visą kiemą.

Šventę organizavo muzikos mokytoja Gintė Tichonova, šokių mokytoja Agnė Žlibinienė ir mokytoja Kristina Balsienė.
(Nuotraukos.)

Trečiokai  dalyvavo knygos „Kronika. Slaptos knygos istorija“ pristatyme nuotoliniu būdu. Sužinojo, kas yra kronika, koks buvo sovietinis laikotarpis, kaip žmonės išradingai slėpė foto juosteles su svarbia informacija. Pamatė, kaip atrodė sena spausdinimo mašinėlė. Sužinojo, kad buvo laikai, kai žmonės Lietuvoje buvo persekiojami dėl tikėjimo.

(Nuotraukos.)

Vasario 4 d. 1-4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis dalyvavo „Swedbank“ iniciatyva surengtoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“. Ekspertai bei gerai žinomi žmonės pasidalino žiniomis, patirtimi ir įdomiomis istorijomis tvarumo, pilietiškumo, finansinio raštingumo ir kitomis aktualiomis temomis.

(Nuotraukos.)

Vasario 2 d. vyko antrokų anglų kalbos ABC šventė.

(Nuotraukos.)

Sausio 28 d. ketvirtokai vykdė gamtosauginę programą „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“. Mokiniai  mokėsi  rūšiuoti buitines atliekas, tyrinėjo rūšiavimo ženklus ant įvairių pakuočių, sužinojo, ką galima pagaminti iš traškučių dėžutės. Vėliau visi gamino spalvingas pieštukines.

(Nuotraukos.)

Sausio 27 d. trečiokai ir ketvirtokai su savo mokytojomis Kristina Balsiene ir  Ilona Matulevičiene dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Paslaptingi gelmių monstrai“. Pamoką vedė LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Violeta Gulbicka. Mokiniai sužinojo apie vandenynus ir juose gyvenančias įvairias būtybes. Pamoka buvo labai įdomi ir naudinga!

(Nuotraukos.)

Darželio vaikai, kartu su mokytojomis  dalyvauja labai gražiame ir prasmingame projekte „Kartu paskaitykim knygelę”. Projektas paremtas rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba – didelio populiarumo sulaukusiais kūriniais, tokiais kaip: „Laimė yra lapė”, „Drambliai ėjo į svečius” ir daugeliu kitų.
Kiek daug galime nuveikti knygų pagalba! Juk jose slypi tikrieji išminties klodai…
Atmintis gyva, nes liudija…💛💚❤️
Languose degančios žvakės, vaikų piešiniai, pasakojimai apie įvykius, kurie vyko tuo metu…Mes niekada nepamiršime.

Sausio 13 d. ketvirtokai su mokytoja Ilona Matulevičiene dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Keisčiausi pasaulio paukščiai“. Pamoką vedė LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Violeta Gulbicka. Mokiniai sužinojo, ar visi paukščiai geba skraidyti, sukti lizdus, prie kokio paukščio geriau nesiartinti, koks paukštis mažiausiais pasaulyje ir kuo jis minta. Ketvirtokams pamoka labai patiko.(Nuotraukos.)

Gruodžio 23 d. Mažeikių darželyje-mokykloje „Kregždutė“ pradinių klasių mokytojos virto personažais pagal mokytojos Kristinos Balsienės sukurtą scenarijų. Alkana Lapė norėjo visiems sugadinti šventę, bet Meškai, Raudokepuraitei ir Žiemai pavyko vaikams grąžinti Kalėdinę šventę ir pramogas. Tada visi vaikai smagiai dainavo su muzikos mokytoja Ginte išmoktas daineles ir šoko, o Raudonkepuraitė visus pavaišino bandelėmis. Vėliau mokiniai rado Kalėdų senelio laišką. Perskaitę jį sužinojo, kad dovanas jis paliko klasėse, nes pats negalėjo atvykti. Suradę dovanas, pasakę paskutinius palinkėjimus vieni kitiems, vaikai patenkinti dėkojo savo mokytojoms už gražią šventę.

(Nuotraukos.)

Gražių ir jaukių švenčių Jums linki „Kregždutės“ mokinukai!

Vaizdo įrašas.(1)

Vaizdo įrašas.(2)

Vaizdo įrašas.(3)

Prasidėjus ketvirtajai advento savaitei, uždegėme ketvirtą adventinio vainiko žvakutę – Angelų. Atskrido trys angeliukai: Neila, Akvilė ir Viltė. Jos uždegė žvakelę, šoko mums šokį su kūdikėliu Jėzumi, kuris pripildė mūsų širdis džiaugsmo bei pakvietė visus kartu giedoti giesmelę ,„Tyli naktis“.

(Nuotraukos.)

 

Gruodžio 20 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Sušildykime medelį“. Ši akcija – projekto „Smagiosios Kalėdos“ tęsinys. Mokiniai kartu su savo mokytojos papuošė mokyklos teritorijoje augančius krūmelius savo pagamintais žaisliukais iš antrinių žaliavų.
(Nuotraukos.)

Gruodžio 15 d. trečiokai ir ketvirtokai su savo mokytojomis Kristina Balsiene ir Ilona Matulevičiene paminėjo Tarptautinę arbatos dieną. Mokiniai, stebėdami skaidres, spėliojo vaistažolių pavadinimus, bandė atspėti vaistažoles pagal išvaizdą ir kvapą, pademonstravo vikrumą, dalyvaudami judriose estafetėse. Vėliau visi, draugiškai aptarę veiklos rezultatus, ragavo mėtų arbatą, vaišinosi mokytojos Kristinos keptu obuolių pyragu ir mokytojos Ilonos virta moliūgų uogiene. O moliūgai užaugo ketvirtokų klasės lysvėje! Smagiai praleidome laiką ir  patyrėme daug teigiamų emocijų!

(Nuotraukos.)

„Viščiukų“ grupės vaikai „nuliūdusį medelį“, esantį po grupės langais, papuošė pačių pagamintais žaisliukais.
(Nuotraukos.)

Gruodžio 14 d.atskrido du angeliukai, kurie pažadino piemenukus ir pakvietė vaikus uždegti trečiąją adventinio vainiko žvakutę. Piemenų žvakė simbolizuoja piemenėlių džiaugsmą, pamačius užgimusį Jėzų. Pripildykime ir mes savo širdeles džiaugsmo ateinančių švenčių laukime.

Tikybos mokytoja Kristina Balsienė

(Nuotraukos.)

Mokytoja Eglė Tevelavičienė priešmokyklinėje grupėje vaikams veda emocinio intelekto lavinimo programos „Kimochis“ užsiėmimus. Užsiėmimai labai įdomūs ir naudingi!

(Nuotraukos.)

Dalinamės gruodžio 10 d. „saldžiomis“ ir smagiomis akimirkomis. Trečiokų klasėje sausainiai ne tik skraidė palubėje, bet kvepėjo iš tikrųjų ir gana sunku buvo sulaukti proceso pabaigos. Visi vaikai kartu su mokytoja Kristina Balsiene labai stengėsi, noriai įsitraukė į darbą ir gavosi puikus rezultatas.  Jau kvepia imbieriniais sausainiais… Ateina Kalėdos…

(Nuotraukos.)

Gruodžio 8 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R.Daubarienė ketvirtokams pravedė integruotą pamoką apie žalingus įpročius.

(Renginio nuotraukos.)

Prasidėjus antrai advento savaitei  mus aplankė Betliejaus žvaigždutė – Godutė. Ji ne tik žibėjo, bet ir priminė istoriją apie Betliejaus tvartelį, kuriame gimė kūdikėlis Jėzus. Antrokė Melita uždegė antrąją Betliejaus žvakutę. Visi kartu giedojome giesmę „Tyli naktis“.

Visi ketvirtokai ir  mokytoja Ilona Matulevičienė nuoširdžiai dėkojame Luko Kaubrio tėveliams Almai ir Dariui už padovanotą nuostabaus dydžio ir grožio eglę, žaisliukus, girliandą, vaišes. Vaikai pasipuošė eglutę,  vėliau gėrė čiobrelių arbatą, vaišinosi Luko mamos atvežtomis vaišėmis ir smagiai bendravo. Dabar Kalėdų laukti bus smagiau!

Nuotraukos.

Gruodžio 1 d. pirmos klasės mokiniai kartu su savo mokytoja Rasa Naglisiene vyko į mišką.

(Išvykos nuotraukos.)

Prasidėjus adventui Mažeikių darželio-mokyklos pirmokai ir trečiokai su tikybos mokytoja Kristina Balsiene ir muzikos mokytoja Ginte Tichonova uždegė pirmąją adventinio vainiko žvakutę. Prisiminėme, koks yra svarbus ir prasmingas  gražios metų šventės laukimas. Jau laukiam Kalėdų.

(Renginio nuotraukos.)

Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ trečiokai lapkričio 29 d. minėjo tarptautinę Draugo dieną. Nusipynė spalvingas draugystės pynutes ir jomis susikeitė ne tik su klasės draugais, bet ir su trečiokais iš Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos. Buvo smagu ne tik apsikeisti pynutėmis, bet ir susipažinti su naujais draugais naudojantis multimedija.

(Nuotraukos.)

Darželio-mokyklos „Kregždutė“ koridorių puošia logopedės Loretos Šličiuvienės organizuota ir parengta trijų dalių karpinių paroda.

(Nuotraukos.) 

Vaikai mokosi, kai savomis rankomis prisiliečia prie veiklos. Laboratorinis 2 klasės darbas „Tulpių, narcizų svogūnėlių sodinimas“.

(Nuotraukos.)

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos 1-3 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis Rasa Naglisiene, Gražina Krauliene ir Kristina Balsiene visą spalio mėnesį dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“.
Darbas vyko nuotoliniu būdu, bet vaikai noriai sportavo, judėjo, nuotoliniu susitiko su olimpiečiais, stiprino sveikatą ir savo kūną. Už dalyvavimą projekte vaikai buvo apdovanoti diplomais, o mokytojos padėkomis. Pasidžiaukime visi, kad ugdome sveikus ir laimingus vaikus!

Šiais metais mokykloje įgyvendinama mokinių „Geros savijautos“ programa.1 ir 2 klasės pasirinko meno terapiją Ebru. Lapkričio 15 d. Ebru užsiėmimą vedė psichologė Jurgita Želvienė pagal parengtą programą  „Žvilgsnis į save“. Vaikams labai patiko išbandyti savo gebėjimus esamoje ir streso būsenoje. Patiko medituoti… Emocijos liejosi per kraštus. O kokie fantastiški buvo vaikų darbai!

(Nuotraukos.)

 

 

 

Spalio 29 d., užbaigiant visos savaitės Helovino temą, mokytoja Kristina Balsienė mokino trečiokus išsikepti sausainius „Raganų piršteliai“. Mokiniai noriai mokėsi gaminti, labai stengėsi ir rezultatas gavosi puikus: „baisu“ ir skanu.

(Nuotraukos.)

Spalio 27 d.mokykloje vyko „Helovino vakarėlis“, kurio metu mokiniai ir mokytojos įsikūnijo į pačius baisiausias ir mieliausias personažus. Šią savaitę pamokose buvo integruota Helovino tema. Įkvėpti heloviniškos nuotaikos vaikai atsakingai ruošėsi šventei, kurią organizavo mokytojos Rasa Naglisienė ir Gražina Kraulienė.

(Nuotraukos.)

Spalio 28 d. 3 ir 4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Kristina Balsiene ir Ilona Matulevičienė vyko į Kurtuvėnų regioninį parką. Visi lankėsi ekspozicijoje „Kraštovaizdžio įvairovė“.

Mokiniai pasivaikščiojo tarp milžinų, susipažino su kraštovaizdžio sąranga, įvairove, kaita bei regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis. Vaikams buvo įdomu pabandyti iš smėlio pilti spalvotus kalnus, įspausti paviršiuje savo kūno atspaudą, pasisupti ant „milžino ašarų“.

(Nuotraukos.)

Spalio 25 d., minint Lietuvos Konstitucijos dieną, mūsų mokyklos pirmokus aplankė Mažeikių rajono teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Airina Gurauskienė. Specialistė papasakojo vaikams apie jų teises ir pareigas, padovanojo knygutes „Vaiko konstitucija“.

Spalio 22 d. ketvirtokai vykdė gamtosauginę programą „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“.

(Nuotraukos.)

1, 2 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo respublikinėje projekte-akcijoje „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“. Akcijos tikslas – saugoti ir stiprinti vaiko psichinę sveikatą, formuojant teigiamas nuostatas, empatiją ir norą padėti kitiems.  Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ pedagogės iš atsiųstų nuotraukų sukūrė veiklų katalogą:

VEIKLŲ KATALOGAS

1 klasės mokinys Justas Jankus dalyvavo šachmatų turnyre Mažeikiuose ir laimėjo 1 vietą savo amžiaus grupėje.

Spalio 12 d. mokykloje vyko šventė „Rudenėlio dovanos“. Mokiniai, padedami mokytojų, iš lapų darė įvairias dekoracijas, kūrė iš jų piešinius bei kompozicijas.

(Nuotraukos.)

Spalio 12 d., vykdydami Olimpinio mėnesio programą, mokiniai atliko rytinę mankštą.

(Nuotraukos.)

Spalis džiugina maloniais orais ir tuo pasinaudodami, darželio-mokyklos vaikai spalio 7 d. surengė Rudenėlio šventę. Dėkojame „Kiškučių“ grupės tėveliams už kūrybingus darbelius iš daržovių, kuriais pasipuošėme kiemo teritoriją. Tuo pačiu dar labiau nuspalvinome šventę ir pakylėjome savo nuotaiką. Taip pat praplėtėme bei pagilinome žinias apie supančią aplinką.
Mokytoja Eligija Intienė

(Nuotraukos.)


Spalio 6 d. 1-2 klasių mokiniai lankėsi Kamanų valstybiniame rezervate, dalyvavo edukacinėje programoje “Dinozauro beieškant”. Vaikai nusikėlė į laikotarpį, kuomet žemėje viešpatavo dinozaurai.

(Nuotraukos.)

1, 2 ir 4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis prisijungė prie organizuojamos akcijos „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną”.

(Nuotraukos.)


Spalio 5 d. – Savivaldos diena. Ketvirtokai vedė pamokas 1-3 klasių mokiniams.

(Nuotraukos.)

BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2021! Europos sporto savaitė.

Mokytoja Agnė Žlibinienė

(Šokis.)

Spalio 1 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Reivyčių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Piešiu smėliu“. Šaunūs ir linksmi mūsų įstaigos pirmokai, naudodami dekoratyvinį įvairių spalvų smėlį, „piešė“ gyvūnus.

Bibliotekininkė Ingrida pristatė vieną iš projekto „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“ priemonių – „Bibliolagaminą“, kuriame sudėtos knygos ir sensorinės priemonės sukėlė daug džiugių emocijų.

(Nuotraukos.)

1 klasės mokiniai dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte STEM HUNTER. Projekto veiklos apims gamtos mokslus, technologijas, matematiką, inžineriją ir dizainą. Mokiniai atlikdami bandymus ir projektuojami įgis praktinės patirties. Veiklų metu bus skatinamas jų kūrybiškumas, logiškas mąstymas ir mokymasis.

(Nuotraukos.)

Šypsena turi veidrodžio efektą: šypsaisi Tu, šypsosi ir Tau. Rugsėjo 30 d. Šypsenų diena neaplenkė ir mūsų įstaigos: nuo ankstaus ryto linksmuoliai personažai kvietė į smagią fotosesiją. Vaikų laukė ir puikios atrakcijos bei burbulų šokis. ŠYPSOKIMĖS!

Renginio sumanytojos bei vedėjos: logopedė metodininkė Loreta Šličiuvienė, socialinė pedagogė Silvija Ligeikienė

(Nuotraukos.)

Rugsėjo 22 d. prisijungėme prie akcijos „Visa „Baltica“ šoka“. Šešis metus ji buvo rengiama kaip ,,Visa Lietuva šoka“, o šiais metais išaugo į tradicinių šokių šventę, suvienijančią visų trijų Baltijos šalių šokėjus. Džiaugiamės galėdami būti viso to dalimi.

Mokytoja Agnė Žlibinienė

(Šokiai.)

Rugsėjo 22 d. darželio-mokyklos bendruomenė minėjo Tarptautinę dieną be automobilio.

(Nuotraukos.)

Rugsėjo 22 d. 2 klasės mokiniai dalyvavo ZOOM pamokoje – pramoginėje edukacijoje „Kelionė po Lietuvą“. Buvo be galo smagu, nes vaikai grožėjosi Lietuvos vaizdais, sužinojo įdomių faktų ir atsakinėjo į klausimus. Emocijos „liejosi per kraštus“.

Mokytoja Gražina Kraulienė

(Nuotraukos.)

Rugsėjo 22 d. 4 klasės mokiniai sutvarkė savo klasės daržą ir pasidžiaugė užaugusiais moliūgais.

(Nuotraukos.)

Rugsėjo 20 d. žiūrėjome klounados spektaklį „Kaip atsiranda drugeliai“, sukurtą pagal Džokondos Beli to paties pavadinimo knygą. Tai pasakojimas apie apie kūrybą, atkaklumą ir svajones.

Rugsėjo 16 d. mūsų darželyje-mokykloje prasidėjo Europos judumo savaitei  skirti renginiai.
Šiandien vyko akcija „Bėgame rudenėlio takeliu“.

Rugsėjo 20 d. rytmetinė mankšta „Mankštinuosi ir esu sveikas“.

(Nuotraukos.)

Antros klasės mokinės Ugnė Beata Tevelavičiūtė ir Melita Jasmontaitė labai išradingai atliko projektinį darbą „Vasaros atostogos“.
Rugsėjo 8 d. Mažeikių raj. PK Telšių apskrities policijos komisariato specialistai supažindino 1 klasės mokinius kaip elgtis kelyje esant šviesoforui, kaip pereiti gatvę, kur pereiti gatvę išlipus iš autobuso. Vaikams padovanotos knygos apie saugų elgesį gatvėje.
Mokytoja Rasa Naglisienė

Rugsėjo 1 d. darželyje-mokykloje vyko Mokslo ir žinių dienos šventė.

Renginio nuotraukos

Skip to content