Naujienos‎ > ‎

Kvietimas

Ilona Matulevičienė paskelbė 2016-09-29 07:01


Šeštadienį X tarptautinis meno festivalis skraidins vaikus ir jų tėvelius į Šviesos karalystęSpalio 1 d., šeštadienį, X tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2016“, kurio globėjas yra Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, rengėjai pakvies mažuosius mažeikiškius ir jų tėvelius pasinerti į nuostabų „Sapną muzikos karalystėje“. Taip pavadinta programa yra teatralizuota pažintinė kelionė po skirtingų instrumentų tembrų, plataus garsų spektro, judesių plastikos bei žodžio galių pasaulį. Šilumos teikianti kelionė į Šviesos karalystę, kur visi tapsime labiau ištirpę, žmogiškesni vyks Mažeikių kultūros centre. Pradžia – 13.00 val.

Programą „Sapnas muzikos karystėje“ parengė žavingas keturių seserų Daunyčių ansamblis „Regnum Musicale“ (išvertus iš lotynų kalbos – „muzikos karalystė“). Talentingos merginos yra šviesaus atminimo poeto ir kultūros veikėjo Vaidoto Daunio dukros: Vita Marija groja fleita, Joana skambina arfa, Kotryna Ugnė griežia smuiku, o Elena – violončele. Ansamblį įkūrė ir jam vadovauja merginų mama smuikininkė Raimonda Daunienė, nukreipusi dukras muzikos keliu ir suformavusi esmines ansamblio vertybes – šeima, tautiškumas ir kultūra.

Pasirinkusios širdžiai mielus instrumentus, muzikos studijas seserys Daunytės pradėjo Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau studijavo žinomose Europos aukštosiose muzikos mokyklose: Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje Šveicarijoje, Amsterdamo konservatorijoje Olandijoje bei Šiaurės karališkajame muzikos koledže Didžiojoje Britanijoje.

Seserys Joana, Vita Marija ir Elena Daunytės yra apdovanotos Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės padėkomis už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą.

„Regnum Musicale“ populiarina klasikinę muziką, ansamblio programose skamba ir lietuvių etninės muzikos kompozicijos bei improvizacijos. Aukštos šeimos vertybės lėmė ansamblio sėkmę. „Regnum Musicale“ pelnė pirmąją vietą tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Concurso Iberico“ Madride Ispanijoje, organizavo koncertų turą JAV, dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Šveicarijoje, Olandijoje, Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.

„Jos tartum keturi angelai, nusileidę į žemę su vienu tikslu: suvirpinti mūsų širdis muzikos garsais“; „ši muzika yra tartum šilti saulės spinduliai žaidžiantys varvekliuose, tartum džiaugsmo ir palaimos pliūpsnis jūsų širdžiai“, – taip ansamblio muzikavimą apibūdino klausytojai.

Pasak atlikėjų, muzika labai svarbi ne tik gerai savijautai, įkvepiančioms idėjoms ar mintims, ji reikšminga ir asmenybės formavimuisi, nuo pat mažens turime jos klausytis, kad plėstume savo jausmo ir proto galias.

Muzikos garsais kuriamą sapną režisavo Marija Simona Šimulynaitė, jį vizualizuos mažoji šokėja Augustė Daunytė, o vaizdinius komentuos aktorė Milda Noreikaitė. „Sapnas muzikos karalystėje“ bus kupinas įvairiausių skambesių – nuo švelnių, banguojančių arfos pasažų, sodrių violončelės melodijų iki atpalaiduojančių fleitos bei smuiko garsų.

Veiks grafikės Neringos Žukauskaitės paroda „Mintys ir nutylėjimai“.

X tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2016“ meno vadovas – Džeraldas Bidva.

Organizatorius – Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras.

Koncertas nemokamas. Kvietimus galite pasiimti Mažeikių kultūros centro kasoje.Pagarbiai,

Virginija Steponavičienė,

Mažeikių rajono savivaldybės administracijosRyšių su visuomene skyriaus vedėja
Comments