Archyvas‎ > ‎

2014 – 2015 m.m.

Gegužės 29 d. mokykloje vyko ketvirtokų išleistuvės.

Ketvirtokų išleistuvės.Antros klasės mokiniai mokslo metus užbaigė lipdymo pamokėle pas keramikę Iloną Jonušienę. Čia vaikai  patys nusilipdė po  darbelį iš molio , apžiūrėjo galerijoje eksponuojamus gaminius . Po to pramogavo savo mokytojos sodyboje.
                                                                   Mokytoja Loreta Visminienė

Pamokėlė pas keramikę.

Gegužės 28 d. mūsų mokykloje lankėsi „Ventos “ progimnazijos 4 b klasės mokiniai ,kurie susirinkusiems parodė spektaklį „Katės namai“.

„Ventos“ progimnazijos 4 klasės mokinių spektaklis „Katės namai“.


Gegužės 28 d. pirmokai kartu su savo mokytoja Ilona Matulevičiene mokyklos kieme pasodino savo užaugintas gėles,sutvarkė medetkų darželį.

Pirmokai pasodino gėles.


Gegužės 27 d. 1,3 ir 4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis lankėsi HBH Žvėrinčiuje,pramogavo žaidimų aikštelėse ir Palangoje prie jūros.

Išvyka.


Mokslo metus ir gamtosaugos programos ,, Mažieji žemės tyrinėtojai" ,, Kiškučių" grupės ugdytiniai užbaigė ekskursija į ūkį pas Lauryną.Esame dėkingi Lauryno tėvams, kad mus priėmė ir leido apžiūrėti visus gyvuliukus,visus ūkio kampus, patiems vaikams pajausti ir patirti tikrą kaimą, pajusti teikiamus kaimo džiaugsmus ir malonumus. Ačiū už patį skaniausią naminį pieną, už tą natūralų stebuklą, kurį pas Jus pamatėme. Linkime p. Danguolei ir Algimantui sveikatos ūkininkaujant ir derlingų metų.

                                                                                    Eligija Intienė

Ūkyje...Šiemet ,, Kiškučių" grupės vaikai nusprendė savo daržo lysvėje auginti bulves.Patys pasiruošė žemę ir su didžiausiu susidomėjimu sodino bulves. Visi tikimės rudenį valgyti skanių bulvinių blynų...

                                                                                     Eligija Intienė

„Kiškučių“ gr. vaikai sodino bulves.


Gegužės 26 d. Senamiesčio parke vyko baigiamasis „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ renginys  „Mūsų vaikai – gyvenimo gėlės“. Renginio  metu buvo atidaryta Vaikų alėja, pakelta vėliava su renginio simbolika, buvo sodinami gėlių svogūnėliai, pasirodė Mažeikių policijos komisariato dresuoti šunys. 


Renginys „Mūsų vaikai - gyvenimo gėlės“.Penktadienį ( gegužės 22 d.) darželyje-mokykloje „Kregždutė“ vyko Žaliosios vėliavos ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatų įteikimo ceremonija. Jie įteikti keturiolikai mūsų rajono mokyklų bei Kretingos rajono Salantų ir  Plungės rajono Platelių gimnazijoms.Mūsų mokykla apdovanota jau dešimtą kartą!

Skaityti www.santarve.lt >>>

Skaityti www.mazeikiai.lt >>>


Žaliosios vėliavos ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatų įteikimo renginys.INFORMACIJA MOKINIŲ TĖVELIAMS

                     Rajono socialiniai pedagogai organizuoja renginius, skirtus akcijai

„Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus“.

Renginiai prasidės šv. mišiomis gegužės 24 d. 12.30 val. Švč. Jėzaus Širdies ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčiose.

Laisvės gatvės įstaigų langai pasipuoš vaikų pieštais darbeliais, miesto gatvėse bus dalinami vaikų padaryti atvirukai „Gerų tėvų receptai“, o miesto autobusų sustojimo aikštelėse eksponuojami  vaikų piešti plakatai, nukreipti prieš smurtą.

Baigiamojo renginio „Mūsų vaikai – gyvenimo gėlės“, vyksiančio gegužės 26 d.  11 val. Senamiesčio parke, metu bus atidaryta Vaikų alėja, pakelta vėliava su renginio simbolika, rodomas įvairių Mažeikių rajono meno atlikėjų  koncertas, sodinami gėlių svogūnėliai, pasirodys Mažeikių policijos komisariato dresuoti šunys. Vaikai ir jaunimas galės dalyvauti įvairiose geranoriškai prie akcijos  prisidėjusių organizacijų ir įstaigų organizuojamose veiklose.

Kviečiame aktyviai dalyvauti.                             Autobusų stotelę papuošė  mūsų mokyklos bendruomenės sukurtas  plakatas,

                             skelbiantis: „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“.

Daugiau plakatų www.santarve.lt >>>


© Sigito STRAZDAUSKO nuotr.


2015 metai – etnografinių regionų metai.Ta proga mūsų mokykloje vyko popietė,kurios metu kiekviena klasė ne tik pristatė regionus,bet ir žaidė žaidimus,šoko,dainavo.

Popietė „2015 metai – etnografinių regionų metai“.Gegužės 8 d. mūsų darželyje – mokykloje vyko  šventinė popietė, skirta pastato renovacijos darbų užbaigimui paminėti.

Skaityti apie popietę www.mazeikiai.lt >>>


Šventinis renginys.4 klasės mokiniai  sutvarkė savo daržą,pasodino daržoves.

4 kl. mokinių veikla darže.Gegužės 7 d.  2 klasės mokiniai savo darže pasisėjo morkų , ridikėlių ir sultenių. Su nekantrumu lauksime derliaus.
                                                   
  Mokytoja Loreta Visminienė

2 kl. mokinių veikla darže.Gegužės 5 d. pirmokai ne tik  sutvarkė savo klasės daržą,bet ir stebėjo šliaužiantį slieką,ropojantį žaliąjį alksninuką.Smagu dirbti ir stebėti gyvąją gamtą!

Pirmokų veikla mokyklos darže.Akimirkos iš šventinės mamyčių dienos popietės priešmokyklinėje grupėje.

Mamyčių diena priešmokyklinėje grupėje.Balandžio 30 d. 2 klasės mokiniai ir jų šeimos nariai šventė Mamyčių dieną. Šventėje skambėjo vaikų eilėraščiai ir dainelės mamytėms . Neliko skolingos vaikams ir jų mamos. Šauniosios mamos pačios grojo , dainavo , deklamavo savo kūrybos eiles , demonstravo savo konditerinius gebėjimus , pristatė savo kurtus paveikslus ir įteikė vaikams dovanėles. Džiugu , kad  šventinę nuotaiką kuriame kartu !

                                                            Mokytoja Loreta Visminienė

Mamyčių šventė.
Bibliotekininkės kvietė vaikus nepraeiti pro biblioteką

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Reivyčių filiale balandžio 28 dieną organizuotas rytmetys vaikams „Nepraeikite pro šalį“, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei.  Renginyje dalyvavo darželio-mokyklos „Kregždutė“ pirmos klasės mokiniai ir mokytoja Ilona Matulevičienė.
Renginio metu vyresnioji bibliotekininkė Sonata Brasienė papasakojo vaikams apie biblioteką, pristatė vaikiškas pasakų, eilėraščių, žaislines knygeles.  Pirmokai pradžiugino  savo žiniomis. Jie puikiai išmano, kaip reikia skaityti knygas, kad negalima knygų plėšyti, lankstyti lapų, o naudoti skirtukus knygoms. Vaikai papasakojo, kokias žino pasakas, padainavo dainelę „Du gaideliai“, minė mįsles, susikaupę klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakėlės „Gaidelis ir du peliukai“. Bibliotekininkė paragino visus nepraeiti pro šalį, o apsilankyti bibliotekoje, kur galima paskaityti daug gražių ir spalvotų knygelių.

Sonata Brasienė
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Reivyčių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Rytmetys „Nepraeikite pro šalį“.Sveikiname 1 klasės mokinę Gustę Daubarytę  matematikos KENGŪROS  konkurse (savo amžiaus grupėje) užėmusią rajone 2 vietą ir Nedą Milį (savo amžiaus grupėje) užėmusį  rajone 10 vietą!

Rezultatai >>>


Ketvirtokai Eglė Stončiūtė ir Mantas Daubaris dalyvavo rajoniniame konkurse  „Raštingiausias ketvirtokas“ .Eglė laimėjo  1 vietą! Gerai diktantą parašė ir Mantas.

                                                                            Romalda MatutienėBalandžio 24 d. mokykloje vyko pirmokų ABĖCĖLĖS ir ŠEIMOS šventė,kurios metu mokiniai ne tik deklamavo,dainavo,šoko,bet ir  kartu su tėveliais atliko įvairias smagias užduotis.Vėliau visi valgė šventinį tortą, ragavo išradingų mamyčių pagamintus patiekalus ir smagiai bendravo.

                                                                          

Pirmokų šventė.Balandžio 24 d. mūsų darželyje mokykloje vyko raiškaus skaitymo konkursas,kurį organizavo mokytoja Gražina Kraulienė.Pirmą vietą laimėjo 4 klasės mokinė Edvilė Kekytė.Sveikiname nugalėtoją!

Raiškaus skaitymo konkursas.
Visada būkime su knyga

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Reivyčių filiale balandžio 23 dieną organizuotas rytmetys  vaikams „Visada būkime su knyga“, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei. Renginyje dalyvavo  darželio-mokyklos „Kregždutė“ trečios klasės mokiniai ir mokytoja Gražina Kraulienė.
Renginio metu vyresnioji bibliotekininkė Sonata Brasienė pakvietė vaikus lankytis bibliotekoje, domėtis literatūros naujienomis, skaityti ir visada būti su knyga. Ji pristatė naujai gautas lietuvių rašytojų knygas: V. Pietario „Lapės gyvenimas ir mirtis“,  J. Liniausko „Bebriukas Bartas, arba Koks tavo vardas“, A. Karosaitės „Lapės paso paieška“. Vaikai klausėsi vyresniosios bibliotekininkės skaitomų sakmių iš L. Gutausko sakmių knygelės „Gervės trimitai“. Vaikai sužinojo, kad  linas turi kantrybę, kur yra žemės vidurys, kodėl sraigė nešiojasi savo namelį, kodėl katinas gaudo peles.


Sonata Brasienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Reivyčių filialo vyresnioji bibliotekininkė

„Visada būkime su knyga“.


Darželio vaikai grupėse ragavo žemaičių valgius.

Žemaičių valgių ragavimas.Balandžio 22 d. darželio - mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Darom 2015“.

Akcija „Darom 2015“.Balandžio 20 d. ketvirtokai dalyvavo rajoninėje gamtosauginėje konferencijoje „Per pažinimą į išsaugojimą“,kuri vyko Viekšnių gimnazijoje.Mokiniai pristatė gamtosauginę veiklą  „Žemė,kurioje gera gyventi“.

Gamtosauginė konferencija.Darželio - mokyklos teritorijoje  iškelti nauji inkilėliai paukšteliams.

Inkilėliai paukšteliams.Akimirkos iš pelėdžiukų grupės ugdytinių veiklos pagal temą "Pirmieji pavasario augalėliai".


„Pirmieji pavasario augalėliai“.


Balandžio 16 d. darželyje – mokykloje svečiavosi „Tarškalai“,  kurie susirinkusiems parodė edukacinį - muzikinį spektaklį „Linksma istorija“.

Spektaklis „Linksma istorijaBalandžio 9 d. vaikų slaugytoja R.Daubarienė 1 – 4 klasių mokiniams organizavo sveikatingumo pamoką.

Sveikatingumo pamoka.Balandžio 8 dieną  pas darželio vaikučius atvyko Velykų bobutė su palyda : Kiškiu ir Viščiuku.Vaikai salėje dainavo , šoko.Paskui visi išgužėjo į kiemą.Ten jie suposi,rideno margučius,valgė Velykų bobutės pyragą.
                                                                       Romualda Krakienė

Velykinė popietė.


 
Mieli tėveliai!

Esame dėkingi, kad kasmet paremiate ,,Kregždutės “ mokyklą ir skiriate jai 1–2 procentus gyventojų pajamų mokesčio. Jūsų finansinė parama mums labai svarbi, nes galėjome pagerinti ugdymosi sąlygas. Dėkodami už supratingumą , geranorišką bendradarbiavimą ir nuoširdų norą padėti kurti vaikams jaukesnę ir saugesnę mokymosi aplinką, prašytume savo pajamų mokesčio dalį ( 2%) skirti mūsų mokyklai.

Skaityti daugiau >>>

                                                 Smagūs knygos skaitymėliai

          Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Reivyčių filialo vyresnioji bibliotekininkė Sonata Brasienė balandžio 2 dieną darželyje – mokykloje „Kregždutė“ priešmokyklinėje grupėje organizavo garsinį knygų skaitymą „Smagūs knygos skaitymėliai“, skirtą Tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti.
            Grupės ugdytiniai klausėsi skaitomų linksmų ir pamokančių istorijų iš knygos „Apie paiką ožį ir katytės grožį“. Visiems gerai žinoma pasaka „Pelenė“ iš naujo sudomino ir nustebino vaikus savo istorija, nes pasaką papildė stebuklingi knygelės garsai.

                                                      Sonata Brasienė

                                         Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 
                     Reivyčių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Smagūs knygos skaitymėliai

                                                                               Milana Rapalaitė

                                                                                  DRAUGYSTĖ

                                                                             Įžeidė vėl vyresni
                                                                             Ir bartis ir grūmoti šoka:
                                                                             Ne taip tu, jaunas, gyveni!
                                                                             O aš taip gyvenu, kaip moku.
                                                                             Lazdom baksnoja dėdės: štai
                                                                             Tu ne su tais draugais draugauji,
                                                                             Draugystė netikra tatai,-
                                                                             O mano rankoj – lapų sauja...
                                                                             O man užtenka pinigų,
                                                                             Kiek rudeninis vėjas duoda.
                                                                             Aš nenusiperku draugų-
                                                                             Ir neparduodu.
                                                                        
Kovo 23 − 27 dienomis darželio – mokyklos „Kregždutė“ bendruomenė prisijungė prie akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Akciją pradėjome šūkiu „DRAUGYSTĖ – VEŽA“.
Mokykloje buvo atidarytas naujas paštas, kuris priėmė „Atsiprašymo“ laiškus. Tiek suaugę, tiek vaikai esame padarę ir sąmoningų ir nesąmoningų klaidų bendraudami vieni su kitais. ATSIPRAŠYMAS visų pirma reikalingas pačiam žmogui, kuris pasielgė netinkamai.  NEATLEIDIMAS kenkia santykiams, silpnina sveikatą, formuoja kerštingą, abejingą  charakterį. Tad galėjome nusimesti „sunkią vidinę naštą“ ir pradėti naujus kokybiškus santykius (bet čia jau kiekvienas tarėsi pats su savo sąžine).

Ketvirtos klasės mokiniai darė suaugusių ir vaikų apklausą apie patyčias. Trečdalis apklaustųjų teigė, jog yra patyrę patyčias.
Ketvirtadienį pradinukus aplankė policijos pareigūnė Renata. Ji mokiniams papasakojo apie patyčias, kaip elgtis, kai kiti tyčiojasi ir kiek „kainuoja“ tėvams vaiko netinkamas elgesys.
Su „Draugystės laivu“ į svečius atplaukė ir Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai. Pasiskirstę į grupes vyresnieji mūsų draugai, kartu su mūsų mokiniais, žaidė, dainavo, piešė. Po linksmų užsiėmimų sugužėjome į valgyklą, kur vaišinomės Draugystės sumuštiniais ir gėrėme skanią arbatą.


                                                     Soc.pedagogė Roma Kochienė

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.


Kovo 20 d. darželyje – mokykloje vyko renginys,skirtas paminėti Pasaulinei Žemės dienai.

Žemės diena.Kovo 18 d. priešmokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja Laima Vyšniauskiene lankėsi Reivyčių bibliotekoje.

„Pelėdžiukai“ Reivyčių bibliotekoje.


Kovo 10 d. mūsų darželyje – mokykloje vyko Kovo 11-osios paminėjimas.Renginio metu vaikai gražiausias dainas,eilėraščių posmus ir šokius skyrė Lietuvai.Vėliau mokiniai  žaidė kvadrato žaidimą,rungtyniavo įvairiose estafetėse,žaidė judriuosius  žaidimus.
Renginį vedė Romalda Matutienė ir Gintė Tichonova.

Kovo 11 - osios paminėjimas.
Mūsų darželyje - mokykloje ,,Kregždutė“ vykdomas  projektas
,,Mes rūšiuojam “ .Akcijos metu surinkti neveikiantys elektroniniai prietaisai kovo 9 d. išvežti perdirbimui . Dėkojame visiems dalyvavusiems šioje akcijoje ir tokiu būdu prisidėjusiems prie gamtos išsaugojimo.


Projekto „Mes rūšiuojam“ vykdymas.


Kovo 4 d. mūsų  darželyje - mokykloje vyko Kaziuko mugė.

Kaziuko mugė 2015 m.


Vasario 27 d. priešmokyklinėje grupėje svečiavosi ugdytinių Mykolo ir Žemynos močiutė. Ji pristatė savo švilpukų ir pašto ženklų kolekcijas.Švilpukų surinkta net virš dviejų šimtų! Močiutė labai įdomiai papasakojo švilpukų atsiradimo istoriją.Kolekcijoje surinkti švilpukai ne tik iš Lietuvos , bet ir iš įvairiausių šalių .Puikiai buvo prisiminta įvairios pasaulio šalys.Buvo labai įdomu apžiūrinėti įvairių formų švilpukus, kuriuos paskui patys vaikai išbandė švilpaudami.Grupėje aidėjo įvairūs garsai, kurie vaikams suteikė daug gerų emocijų.Po to buvo pristatytos pašto ženklų kolekcijos.Taip pat buvo papasakota jų atsiradimo istorija.Vaikai su dideliu susidomėjimu stebėjo pašto ženklus, jiems buvo pasakyta kokias pasaulio šalis jie atstovauja.Nuoširdų ačiū tariame močiutei Laimai už savo kolekcijų pristatymą, praplėstas vaikų žinias kolekcijų pasaulyje.

                                                                              Laima Vyšniauskienė

Svečiuose – močiutė Laima.Atėjant Kaziuko mugei, priešmokyklinės grupės ugdytiniai išsikėlė temą „ Amatai“.Vasario 24 d. į grupę pasikvietėme Mažeikių muziejaus vyr. fondų saugotoją Raimondą Ramanauskienę.Muziejininkė pravedė edukacinį – praktinį užsiėmimą   „Amatai“.Ji papasakojo apie senovės amatus, pristatė atsineštus įvairius dirbinius, pagamintus iš medžio tošies.Po to buvo praktinė veikla, kurios metu vaikai patys gamino dirbinį iš beržo tošies - vadinamą  „masažuokliu“.Vaikai skuto su peiliukais, kirpo senovinėmis žirklėmis mažais gabaliukais,po to juos subadė su yla. Na ir pabaigoje viską suvėrėme ant siūlo.Visi dirbo susidomėję ir labai susikaupę.Užsiėmimo metu dar buvo pamokyta ir senovinių liaudies šokių, kurie suteikė vaikams daug gerų emocijų.Didelį ačiū tariame muziejininkei Raimondai už įdomiai pravestą užsiėmimą ir nuoširdų bendravimą su vaikais.

                                                                                                                             Laima Vyšniauskienė

Artėjant Kaziuko mugei...Vasario 25 d. ketvirtokų ir trečiokų komanda,vadovaujama mokytojų Romaldos Matutienės ir Gražinos Kraulienės,dalyvavo  viktorinoje „Pažinkime Lietuvą“.Viktorina vyko „Vyturio“ pagrindinėje mokykloje.Komanda užėmė pirmą vietą.Sveikiname nugalėtojus!

Viktorina „Pažinkime Lietuvą“.Vasario 25 d. mokyklos slaugytoja Romana Daubarienė ir soc. pedagogė Roma Kochienė darželio vaikams ir mokiniams pravedė sveikatingumo pamokėles „Judėk linksmai – gyvenk sveikai“.

Viktorina „Pažinkime Lietuvą“.2015-02-25Vasario 17 d. mūsų mokykloje vyko Užgavėnių šventė.


Užgavėnės 2015


Vasario 13 d. priešmokyklinėje grupėje vyko  renginys,skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.Auklėtoja  pasakojo  vaikams  apie   Lietuvos istorijos  nueitą kelią.Vaikai piešė,dainavo,atliko muzikinius liaudies žaidimus – ratelius. Ypač  vaikams  patiko dalyvauti vikrumo, stiprumo, rungtyniavimo užduotyse.
               Renginio  pabaigoje kiekvienas  vaikas darė  šventinius pyragėlius, kuriems reikėjo  sugalvoti  pavadinimą, skirtą šiai Lietuvos  datai paminėti.

                                                                                                             Olvega Čiutienė

Vasario 16-osios paminėjimas.
Darželio – mokyklos ,,Kregždutė“  ikimokyklinukai netradiciškai mini Lietuvos valstybės 
atkūrimo dieną.Vasario 11d. ugdytiniai dalyvavo edukacinėje veikloje ,, Duonos riekėje – skalsa ir stiprybė".Vaikai patys formavo baltos duonos kepaliuką, o kol duonelė kepė  prisiminė liaudiškus ratelius,mokėsi Mažeikių krašto žaidimų.

                                                                                                        Eligija Intienė


„Duonos riekėje- skalsa ir stiprybė“.                               
Darželyje – mokykloje „Kregždutė“ vyko žiemos sporto šventė.Joje dalyvavo visų grupių vaikai,auklėtojos ir tėveliai.Visi mankštinosi, lenktyniavo su rogutėmis, statė pilis ir jas spalvino,džiaugėsi gražia žiemos diena ir jos malonumais.Šventės dalyviai vaišinosi skaniais pyragėliais ir šilta arbata.Buvo smagu!


„Viščiukų“ gr. auklėtoja R.Krakienė


Žiemos sporto šventė.  Priešmokyklinės  grupės  vaikai ir  auklėtoja  išsikėlė  temą ,,Miško žvėreliai".
Vaikų  pasiūlyta  tema  kalbėjome  dvi  savaites.Ugdytiniai  klausėsi pasakų, eilėraštukų, mokėsi  skaičiuočių, skaitė  knygeles, atliko  įvairius  rankų  darbelius bei  užduotėles. Priešmokyklinukai  nuvyko  į  mišką, kur  žvėreliams  paruošė gausų  vaišių  stalą. Vaikai  patyrė  malonių  akimirkų, pasigrožėjo gražia miško  gamta  bei  sužinojo  apie  žvėrelių  gyvenimą  žiemos  metu.

                                                                                                         Olvega Čiutienė

„Pelėdžiukų“ gr. vaikų veikla.Besmegenių šalyje...

Mamytės su savo vaikais namuose iš įvairių medžiagų gamino besmegenius.Darželyje vaikai kepė picas – besmegenius.Visi plušo išsijuosę ir skaniai suvalgė.Mums daug padėjo Edo mamytė Milda.Ačiū jai už pagalbą!

                                                                „Viščiukų“ gr. auklėtoja R.Krakienė

Besmegenių šalyje...Sausio 28 d. socialinė pedagogė pradinių klasių mokiniams pravedė klasės valandėles „Teisės ir pareigos“.

Skaityti daugiau >>>


Klasės valandėlės.Sausio 28 d. „Kiškučių“gr. vaikai lankė miško gyventojus – nunešė jiems lauktuvių.Vaikai susidomėję stebėjo rastus žvėrelių pėdsakus,klausėsi genio kalenimo.

„Kiškučių“gr. vaikai lankė miško gyventojus.Sausio 28 d. „Kiškučių“gr. vaikai lankė miško gyventojus – nunešė jiems lauktuvių.Vaikai susidomėję stebėjo rastus žvėrelių pėdsakus,klausėsi genio kalenimo.

„Kiškučių“gr. vaikai lankė miško gyventojus.Sausio 27d. mūsų mokyklos ketvirtokai svečiavosi Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Čia jie buvo maloniai priimti šios mokyklos mokinių ir mokytojų. Ketvirtokus nustebino didžiulės  aktų ir sporto salės, informacinėmis priemonėmis turtingi kabinetai, jauki  ir maloni aplinka. Mokinukai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje – teste, pabuvojo kompiuterizuotoje pasaulio pažinimo klasėje, pasiklausė paukščių balsų. Fizikos kabinete naudojosi planšetėmis, o sporto salėje pažaidė tenisą, pajuto erdvės privalumus sportuojant. Senamiesčio mokykla paliko gerą  įspūdį. Ne vienas pamąstė, kad norėtų čia lankyti penktą klasę.

                                                         Mokytoja Romalda Matutienė

Viešnagė Senamiesčui pagrindinėje mokykloje.


Darželio vaikų veikla spalvingose grupėse...

Veikla spalvingose grupėse.Sausio 23 d.  antroje klasėje  vyko sveikatingumo pamoka.

Sveikatingumo pamoka 2 kl.„Pelėdžiukų“ ir „Kiškučių“ grupių vaikų laisvalaikis...

„Pelėdžiukų“ ir „Kiškučių“ gr. veikla.Sausio 22 d. pirmokams vyko sveikatingumo pamoka.Jos tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, ugdyti norą aktyviai judėti bei kurti.

Sveikatingumo pamoka.


Sausio 13 d. mokytojos 1 – 4 klasių mokiniams vedė pilietiškumo pamokas "Atmintis gyva,nes liudija". Mokiniai piešė piešinius,surengė parodėles, prisijungė prie antrus metus iš eilės rengiamos akcijos „Neužmirštuolė“ ir pagarbą kovotojams už mūsų laisvę parodė įsisegdami ženkliuką – neužmirštuolės žiedą.
Laisvės gynėjų diena paminėta ne tik mokykloje,bet ir darželyje.

„Atmintis gyva,nes liudija“.Priešmokyklinės grupės ugdytinės Austėjos tėvelis pagamino paukšteliams lesyklėlę.Grupės vaikučiai išsikėlė temą „Globojame paukštelius“.


Globojame paukštelius...

Pagal gamtosaugos programą „Būk graži ,žemele, mūsų“ priešmokyklinės grupės vaikai išsikėlė temą apie žemelę.Grupėje ir darželio aplinkoje tyrinėjo ją, lygino tarpusavyje įvairias žemės rūšis.Vaikams labai patiko patiems sluoksniuoti žemę į indelius, pasidžiaugti darbo rezultatu.Lauke stebėjome iškastas medžio šaknis, tyrinėjome savo darže sušalusią žemelę.


Priešmokyklinės grupės auklėtoja Laima Vyšniauskienė


Gamtosaugos programos vykdymas.Gruodžio 23 d. „Viščiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis ir tėveliais linksminosi Kalėdinėje šventėje.

„Viščiukų“ gr.Kalėdinė šventė.
Antrus metus iš eilės prieš pat Naujus metus mūsų pradinukus vėl aplankė naujametinis stebuklas iš Vokietijos. Pagal projektą „Vaikai – vaikams“, per Pasaulinę labdaros organizaciją ADRA (Adventist development and relief agency (Liet.: Adventistų pagalbos ir vystymo agentūra)) mūsų darželio-mokyklos mokiniai gavo dovanų iš Vokietijos vaikų : saldumynų, kanceliarinių prekių, žaislų, megztų kojinių, šalikų, kepurių ir kitų įvairių smulkmenų.
Mūsų įstaigoje ir tėvai, ir vaikai, ir pedagogai geranoriškai prisideda prie bendrų gerumo akcijų.Ši Naujametinė dovana mūsų mokyklai yra įrodymas, kad – DUODAMI KITIEMS, IR PATYS GAUNAME.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie dovanų kelio iki darželio – mokyklos "Kregždutė".

Socialinė pedagogė Roma Kochienė


Dovanos iš Vokietijos.
Gruodžio 19 d. pradinėse klasėse vyko Kūčių popietė.

4 klasės Kūčių popietė. Gruodžio 18 d. vyko 3 klasės Kalėdinė šventė.

3 kl. Kalėdinė šventė.Gruodžio 16 d. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai ir 1, 2, 4 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis, mokytojomis ir tėveliais dalyvavo Kalėdinėje šventėje „Kalėdinė knyga ir DIDŽIOJI jos paslaptis“.

Kalėdinė šventė.Kad „Viščiukų“  grupės vaikams būtų linksmiau laukti Kalėdų senelio, Arno mamytė Irma ir Oresto mamytė Simona pagamino senį besmegenį.Vaikai irgi padėjo:kirpo sagutes, vėlė akeles iš vilnos, pūtė balionus.Dabar senis besmegenis puošia mūsų grupę. Ačiū mamytėms!
 
                                                                 Auklėtoja Romualda Krakienė

„Viščiukų“ gr. veikla.


„Viščiukų“ gr. vaikai labai  laukia Kalėdų senelio ir sniego. Kol nėra sniego vaikai tyrinėjo sušalusią žemę, išsiaiškino, kur dingo vabaliukai ir kirmėlytės. Kartu su auklėtoja vaikai pakabino zylutėms lašinukų, žvirbliukams į savo pasigamintą lesyklėlę pribėrė kruopų.
Būdami grupėje vaikai stebi kaip paukšteliai lesa lašinukus. Nojus su Edu pastebėjo, kad zylutėms pakabintais lašinukais susidomėjo trys laukiniai katinai.Vaikai katinams patarė susigauti pelyčių ir paukštelių maisto neliesti.
 Aro tėvelis vaikams padarė staigmeną: iš savo miško atvežė didelę ir gražią eglutę.Vaikai patys, padedant auklėtojoms, papuošė ją iš namų atsineštais žaisliukais.
 Kalėdų seneli ,neužtruk ! Mes tavęs laukiam!

                                                                                  Auklėtoja Regina Juočinskienė

„Viščiukų“ gr. vaikų veikla.
Gruodžio 11 d. tikybos mokytoja Kristina Balsienė ir muzikos mokytoja Gintė Tichonova vėl visus pakvietė pabūti kartu, pajusti Advento dvasią. Mokyklos bendruomenė klausėsi giesmės, eilėraščių posmų. Visus maloniai nustebino mokytojos Loretos Visminienės pakviesti „besmegeniai“ ir jų atlikta angliška dainelė .
Visiems gerumo , sėkmės palinkėjo pavaduotoja Jurgita Skurdauskaitė.
Renginio metu buvo uždegta antroji Betliejaus žvakė ir tradiciškai sugiedota giesmė ,,Tyli naktis“.


Advento renginys ‎(2)‎.
3 klasės mokiniai dailės pamokoje gamino žvaigždes iš senų knygų ir žurnalų.

Dailės pamoka 3 kl.Šiemet žiema neskuba ateiti ir pradžiuginti vaikučius baltu sniego apklotu.Tačiau, gruodžio 4 d. , Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vykusi rajoninė pradinių klasių anglų kalbos popietė ,, Let it snow ! “  nuteikė mus smagiam švenčių laukimui. Ketvirtų klasių moksleiviai čia pademonstravo savo anglų kalbos žinias , gaudė iš ,,dangaus” krintančius  saldainius , dalyvavo diskotekoje.

                                                                                                        Mokytoja Loreta Visminienė   


Renginys „Let it snow“.


   
 Gruodžio 4 d. tikybos mokytoja Kristina Balsienė  mokinius ir mokytojas pakvietė pabūti kartu, pajusti Advento dvasią, nurimti, susikaupti.Visiems gerumo palinkėjo  ir socialinė pedagogė Roma Kochienė.Susirinkę žiūrėjo ketvirtokių vaidinimą,renginio metu buvo uždegta pirmoji Piemenėlių žvakė ir tradiciškai sugiedota giesmė ,,Tyli naktis“.
Už siurprizą – papuoštą eglutę – visi nuoširdžiai dėkojame Danutei Juzaitienei!

Advento renginys.


Visą savaitę „Viščiukų“ grupės vaikai klausėsi sekamų, skaitomų pasakų, vartė pasakų knygeles, inscenizavo įvairias pasakas, jų personažus.Norėdami sužinoti, kur
„gyvena“ knygelės, lankėsi Reivyčių bibliotekoje. Bibliotekininkė Sonata Brasienė vaikams parodė daug knygelių, perskaitė pasaką „Ežys ir kiškis“.
          
                                                            Auklėtoja Romualda Krakienė

„Viščiukų“gr. vaikai lankėsi bibliotekoje.

 
Lapkričio 27 d. antrokai ir trečiokai kartu su savo mokytojomis lankėsi Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.Mokiniai rungtyniavo įvairiose estafetėse.

Sveikatingumo popietė Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.Lapkričio 19 d. mūsų darželyje – mokykloje ,,Kregždutė“ vyko Senamiesčio pagrindinės mokyklos pristatymas mūsų mokyklos ketvirtokams. Renginio metu mūsų mokinukai kartu su aštuntos klasės mokiniais dainavo, repavo, skandavo bei nuoširdžiai pabendravo ir sužinojo daug naujo apie mokyklą, kurią galbūt pasirinks baigę 4 klasę.
Popietės pabaigoje ketvirtokams buvo padovanoti lankstinukai su kryžiažodžiais, kuriuos išsprendę jie važiuos į susitikimą Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Čia toliau pratęs pažintį su šia mokykla.


                                                                                                         Romalda Matutienė

Senamiesčio mokyklos pristatymas.Tolerancijos diena minima visoje Lietuvoje, todėl lapkričio 18 d. mūsų darželio vaikai ir pradinių klasių mokiniai renginio metu aiškinosi ką reiškia žodžiai „tolerancija“, „tolerantiškas žmogus“, „toleruoti ir priimti kitą žmogų, toks koks jis yra“.Kalbėjome apie draugiškumą, kilnius poelgius. Pradinukai žaidė žaidimą, kurio metu reikėjo sudėti dėlionę su žodžiu „ TOLERANCIJA“ . Iš keturių komandų „Geriečių“ komandos du atstovai sudėjo greičiausiai – per 1min 31s. Taip pat žiūrėjome animacinius filmukus “Grybukas stogiukas“ ir “Septynžiedė gėlelė”. Darželinukai piešė „Grybuką stogiuką”, kuris buvo draugiškas ir gelbėjo visus nuo liūties.
Mokome vaikus, kad visi esame žmonės su savo privalumais ir trūkumais. Ir nuo mažens reikia širdelėse sodinti tolerancijos gėles, jas kasdien prižiūrėti, auginti, laistyti draugiškumu, atjauta, supratingumu.


                                                                  Socialinė pedagogė Roma Kochienė


Tolerancijos diena.
Mūsų mokyklos mokiniai dažnai dalyvauja aplinkos tvarkymo talkose. Lapkričio 12 d. popietę 2 ir 4 klasių mokiniai su savo mokytojomis grėbė lapus , rinko šiukšles, džiaugėsi jau sutvarkyta dabartinės mokyklos aplinka, vaišinosi saldainiais.

                                                                                                               Romalda Matutienė


2 ir 4 klasių talka.Laisvi kūrybiniai priešmokyklinės grupės vaikų žaidimai ir kūryba atostogų metu.

„Pelėdžiukų“ žaidimai ir kūryba .


Mūsų darželyje – mokykloje „Kregždutė“ vyko akcija, kurios tikslas – finansiškai paremti Lietuvos vaikus , lankančius dienos centrus, ir vaikus, augančius Zambijoje. Suaukoti pinigai bus atiduoti akcijos organizatoriui „Gelbėkit vaikus“.
Spalio 23 d. vyko Solidarumo bėgimo diena, skirta šiai akcijai paremti.
Dėkojame visiems, dalyvavusiems akcijoje ir aukojusiems pinigus vaikams!

Akcija.
Pirmokai ir antrokai sutvarkė savo daržus mokyklos kieme.

Daržo tvarkymas.


Spalio 6 – 9 d. pradinių klasių mokiniai ruošėsi Rudenėlio šventei: rinko gamtinę medžiagą,daug kalbėjo apie rudenį,mokėsi dainelių, kartu su tėveliais gamino darbelius iš gamtinės medžiagos ir rudens gėrybių.Spalio 10 d. vyko integruotos savaitės apibendrinimas – šventė „Rudenėlis atkeliavo“.Į svečius pas mokinius atvyko Morkytė ir Obuolytė.Jos vaikus mokė sveikai maitintis, kartu su vaikais žaidė žaidimus.Dainų būrelio mokiniai kartu su muzikos mokytoja Ginte Tichonova susirinkusiems padainavo dainelių, po to visi šoko „Švarių rankyčių šokį“. Pasilinksminę salėje, vėliau vaikai pramogavo klasėse : minė mįsles, piešė Morkytę ir Obuolytę, žaidė žaidimus, grupėse gamino darbelius iš gamtinės medžiagos,gamino puokštes iš rudeninių lapų, iš senų medžiagų pynė voratinklį...Po puikių pramogų,kurios mokiniams suteikė daug teigiamų emocijų ,visi valgė sveikuoliškus pietus.


Rudenėlio šventė mokykloje.
Spalio 8 d. ketvirtokai lankėsi mokyklos darže,nuėmė rudens gėrybes.


Pamoka mokyklos darže.

Rugsėjo 29 d. – spalio 2 d. vaikai su auklėtojomis ir tėveliais laukė Rudenėlio šventės „ Rudens spalvų kokteilis “. Darželio aplinką papuošė įspūdingomis kompozicijomis iš rudens gėrybių. Ketvirtadienio rytą vaikai kartu su savo tėveliais ir šventės svečiais pilnomis pintinėmis įvairių gėrybių keliavo į darželio kiemą, kur visų laukė dėdė Rudenėlis ir pasiklydusi Boružėlė. Rudenėlis susirinkusius pasveikino su gražia rudens diena ,linkėjo valgyti daug daržovių, vaisių, nesirgti ir linksmai leisti laiką, o Boružėlė vaikus palydėjo į rudens spalvų ir žaidimų pasaulį. Auklėtojos vaikams buvo paruošusios įdomių žaidimų bei siurprizų .Vaikai galėjo palaipioti per rudens voratinklį, išrauti „Ropę“, Kiškienė demonstravo išaugintas morkas ... Vaikus nustebino miško gyventojas Girinis. Visi šoko „Debesėlio“ šokį, vaišinosi bandelėmis ir karšta arbata.
Kviečiame pasidžiaugti šventės akimirkomis.

                                                                                  Regina Juočinskienė

Rudenėlio šventė.


Šiemet Antro žingsnio programa švenčia dešimtmetį.Ta proga rugsėjo 25 d. mūsų mokykloje vyko akcija  "Laimingi, nes augame su AŽ, junkitės ir jūs".

Akcija "Laimingi, nes augame su AŽ, junkitės ir jūs".Šią savaitę 1 – 4 klasių mokiniai pamokose daug kalbėjo apie sveikatą,sveiką gyvenseną .Šios temos atskleistos mokinių piešiniuose ir darbeliuose.Gražiausi piešiniai bus eksponuojami rajoninėje parodoje.


Piešinių parodos „Augu sveikas ir stiprus“, „Mano širdelė“.Praėjusią savaitę ketvirtokai į visų dalykų pamokas integravo temą „Voragyviai ir vabzdžiai“. Stebėjo, analizavo, kūrė, ieškojo informacijos internete ir ją pristatė klasei.Teminį darbą užbaigė kurdami pasirinktą vabzdį ar voragyvį,surengė darbų parodėlę.

                                                            Mokytoja Romalda Matutienė

Parodėlė „Voragyviai ir vabzdžiai.“Trečiokai kartu su mokytoja Gražina Krauliene mokyklos darže nuėmė rudens gėrybes.


Rudens gėrybės.
Mūsų mokyklos mokiniai labai mėgsta mankštintis ir grūdintis gryname ore.

Sportas gryname ore – sveikata.
Rugsėjo 8 – 12 d. vaikų sveikatos priežiūros specialistė Romana Daubarienė 1 – 4 klasių mokiniams pravedė integruotas pamokas apie sveiką gyvenseną.

Integruotos pamokos apie sveiką gyvenseną.


Rugsėjo 1 d. darželyje - mokykloje ,,Kregždutė“ vyko Mokslo ir žinių dienos šventė.


Rugsėjo 1-osios šventė.