Archyvas‎ > ‎

2012 - 2013 m.m.


Vasarą ,,Viščiukų“ grupės vaikai smagiai  žaidžia darželio- mokyklos kieme.

,,Viščiukų“ grupės vaikų žaidimai.
Birželio 6 d. darželyje mokykloje ,,Kregždutė" tęsiami  aplinkos sutvarkymo projekto darbai.Kieme įrengtas daržas,kuriame bus auginamos vaistažolės ir prieskoninės žolelės.Vaikai kartu su mokytojomis ir auklėtojomis rudenį ragaus įvairias vaistažolių arbatas.


Daržo įrengimas.
Vasarą darželį lankantys vaikai kartu su auklėtojomis pasodino ąžuoliuką.

Ąžuoliuko sodinimas.


Gegužės pabaigoje paskelbti akcijos ,,Mes rūšiuojam“ nugalėtojai. Mūsų darželis - mokykla ,,Kregždutė“ yra viena iš daugiausiai surinkusių elektronikos prietaisų , baterijų ir akumuliatorių.Pagal elektronikos prietaisų kiekį, tenkantį vienam vaikui, esame 5 vietoje.Dėkojame visiems  dalyvavusiems akcijoje ir tokiu būdu prisidėjusiems prie gamtos išsaugojimo!

Daugiausia atliekų surinkusios švietimo įstaigos, kuriose mokosi 20-100 mokinių.>>>

Mokyklų, surinkusių daugiausiai elektronikos prietaisų, sąrašas.>>>

Mokyklų, surinkusių daugiausiai baterijų, sąrašas>>>
Gegužės 31 d. darželyje – mokykloje ,,Kregždutė“ vyko mokslo metų užbaigimo šventė.

Mokslo metų užbaigimo šventė.
Paskutinę mokslo metų dieną klasėje 2 klasės mokinukai praleido mokydamiesi sveikai gyventi: prisiminė visus vasaros pavojus, kurie tyko gatvėje, prie vandens telkinių, saulėje, kelionėje. Atlikdami įvairias užduotis grupėse, dar kartą prisiminė sveikos mitybos privalumus.
Ypač vaikams patiko gaminti sveikus sumuštinius, juos gausiai puošti daržovėmis bei žalumynais , ruošti mėtų arbatą ir vaišintis.Visi pažadėjo, kad vasarą ne tik sveikai maitinsis, bet ir daug sportuos, saugiai maudysis, keliaus ir visur saugos save ir kitus, kad sveiki rudenį sugrįžtų į savo klasę.
                                                                                                                 
                                                                                      Romalda Matutienė


Sveikatingumo pamoka 2 klasėje.  Gegužės 29 d. dramos būrelio vaikai (vadovė Kristina Balsienė) darželio – mokyklos mokiniams ir ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikams parodė spektaklį ,,Raudonkepuraitė ir musė“.

Dramos būrelio spektaklis ,,Raudonkepuraitė ir musė“.
Gegužės 24 d. mokykloje vyko Šeimos šventė , į kurią buvo pakviesti trečiokų šeimos nariai: mamytės, močiutės, tėveliai ir seneliai.Susirinkusieji gėrėjosi savo deklamuojančiais, dainuojančiais , šokančiais ir grojančiais vaikais. Vėliau  visiems buvo smagu pabendrauti prie bendro vaišių stalo.Ši šventė visiems padovanojo ne vieną gražią akimirką, suvienijo tris kartas – senelius, tėvelius ir vaikus.Šventę organizavo mokytoja Ilona Matulevičienė, jai talkino muzikos mokytoja Gintė Tichonova.
 

Šeimos šventė 2013-05-24.Gegužės  22 d. 1, 3 ir 4 klasių mokiniai su mokytojomis lankėsi Žvėrinčiuje,
A.Jonušo japoniškoje sodyboje - muziejuje, Žemaitijos kaimo muziejuje, kopė į Šatrijos kalną.

Išvyka į Telšius 2013-05-22


Gegužės 17 d. antros ir trečios klasių mokiniai lankėsi Kauno miškų ir aplinkos apsaugos inžinerijos kolegijoje,kurioje buvo supažindinti su Žemės menu.Vėliau visi apsilankė Lietuvos zoologijos sode.Už šią išvyką dėkojame mokyklos direktorei Brigitai Momgaudienei.


Kaunas 2013-05-17
Gegužės
16 d.
antros klasės mokinys
Mantas Munius dalyvavo rajoniniame raiškiojo skaitymo konkurs
e,kuris vyko
Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinėje mokykloje.Gegužės 14 d. darželyje- mokykloje ,,Kregždutė“ vyko šventė ,,Mano augintinis“.

Bibliotekininkės Daivos Montvydienės straipsnis apie šventę.

Šventė ,,Mano augintinis“.
Gegužės
9 d. darželio - mokyklos ,,Kregždutė“ mokiniai , darželio vaikai ir darbuotojai
kartu su savo partneriais , Žemaičių motoklubo  „Samogitian MC”  nariais , dalyvavo  akcijoje
 ,,DAROM 2013
– valė Reivyčių mišką, pakeles. Akcijos dalyviams talkino  Mažeikių policijos komisariato pareigūnai.

Akcija ,,DAROM 2013“.


Pirmokai Žaliojoje klasėje mokėsi piešti medžius iš natūros.

1 kl. mokinių piešiniai.Gegužės 7 d. vyko šokių ir dainų būrelių ataskaitinis koncertas ,,Skambanti mano vaikystė“.Renginį organizavo muzikos mokytoja Gintė Tichonova ir šokių mokytojas Robertas Žlibinas.

,,Skambanti mano vaikystė“.
Ketvirtokai per dailės pamokas pražydino kriaušių medžius...

Ketvirtokų darbeliai.,,Pelėdžiukų “ grupės vaikai ir auklėtojos vykdo gamtosauginį projektą ,,Darbščios rankelės- puošia žemelę“.

Gamtosauginio projekto ,,Darbščios rankelės- puošia žemelę“ vykdymas.2 klasės mokiniai dailės pamokoje piešė medžius...

2 kl. mokinių piešiniai.
Gegužės 1 – 3 d. darželyje mokykloje ,,Kregždutė" pradėtas įgyvendinti  aplinkos sutvarkymo projektas . Aplinka bus pritaikyta gamtos pažinimui, ugdomąjai ir tiriamąjai veiklai.

Įgyvendinamas aplinkos sutvarkymo projektas.Balandžio 29 d.  būrelio „Žaisdami mokomės“ mokiniai panoro  po pamokų papramogauti picerijoje, pramogų centre „Boulingo takas“ ir sporto mokyklos baseine.Po pamokų papietavę picerijoje, nuėjome pažaisti boulingą. Vaikai taip džiaugėsi surinktais taškais, kad emocijos liejosi per kraštus. Kas geriau atstato jėgas, jei ne vanduo. Baseine galėjome ir paplaukioti ir paišdykauti. Tą dieną kai  kuriems vaikams tai buvo pirmos savarankiškumo pamokos. Teko pačiam vaikui išsirinkti picerijoje picą ir apsimokėti,  susiskaičiuoti grąžą, baseine patiems persirengti, pasirūpinti savo daiktais. Vakarop vaikų akyse buvo matyti nuovargis, bet akys spindėjo džiaugsmu. Eina vaikai į suaugusių gyvenimą žaisdami, patirdami pergales ir pralaimėjimus. „Vaikai žaidžia =  suaugę dirba“.

 Būrelio „Žaisdami mokomės“ vadovė socialinė pedagogė Roma KochienėIšvyka.
Balandžio 29 d. 
Reivyčių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Sonata Brasienė mūsų mokyklos antrokus pakvietė 
 į rytmetį
"Kviečiame visus į biblioteką"


Antrokai Reivyčių bibliotekoje.
Balandžio 26 d. 3 klasės mokiniams vyko integruotos pamokos.Tema: ,,Vandens transporto priemonės“. Dailės pamokoje mokiniai gamino aplikacijos darbelius pagal Pr.Mašioto knygos ištrauką ,,Pajūriais pamariais“.


3 kl. mokinių aplikacijos darbeliai.
2013 m. balandžio 23 –29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija jau tryliktą kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“. Ta proga balandžio 25 d. Reivyčių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Sonata Brasienė mūsų mokyklos trečiokus pakvietė į rytmetį ,,Knygelės pilnos paslapčių...“. Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie įvairias knygas, paskaitė šmaikščių ir pamokančių istorijų, priminė kaip reikia elgtis bibliotekoje, paragino saugoti knygutes.

Rytmetys ,,Knygelės pilnos paslapčių... “Auklėtojos Romualda Budreckienė ir Laima Vyšniauskienė darželio vaikų mamoms veda užsiėmimus ,,Pozityvi tėvystė“. Pozityvi tėvystė yra vaikų auginimo būdas,kuomet tėvai siekdami poveikio vaikų elgesiui,naudoja efektyvius ir pagarbius auklėjimo būdus.Ši programa padeda užtikrinti vaiko teises : tėvai augina vaikus demokratišku (pozityviu, palaikančiu, saugančiu ) būdu.Toks vaikų auginimas sąlygoja , jog vaikai auga labiau kompetentingais ir sveikais,o tėvai labiau pasitiki savimi.Mokymų metu tėvai tampa labiau sąmoningi ir kompetentingi darant poveikį savo vaikų elgesiui. Išmoksta pozityvesnio dėmesio rodymo ir gyrimo, daugiau alternatyvesnių būdų reaguoti į neigiamą elgesį .,,Pozityvi tėvystė“.
Balandžio 23d. 4 klasės mokiniai dalyvavo Reivyčių bibliotekoje vykusiame Prano Mašioto , vaikų rašytojo , pedagogo ir publicisto ,150- ųjų gimimo  metinių paminėjime . Moksleiviai skaitė įvairius tekstus iš Prano Mašioto kūrinių , plačiau susipažino su rašytojo biografija . Renginį organizavo vyresnioji bibliotekininkė Sonata Brasienė.
                              
                                   4 klasės mokytoja Loreta Visminienė


Reivyčių bibliotekoje.Balandžio 18 d. darželio mokyklos ,, Kregždutė" ,, Kiškučių" grupės vaikai į svečius pasikvietė lopšelio- darželio ,, Bitutė" ugdytinius, nes čia vyko edukacinė veikla ,, Duonos riekėje- sveikata ir stiprybė". Laikydamiesi senovinių duonos kepimo papročių, vaikai formavo baltos duonos kepaliukus, o kol duonelė kepė,svečiai ir šeimininkai laukimą užpildė žaidimais, prisiminė patarles apie duoną,minė mįsles. Renginio vedančioji pamokino Žemaitijos krašto ratelį ,, Kumpu snapu pelieda", pagal pateikėją iš Mažeikių raj. Krakių kaimo Kazį Sidabrą.Tokie renginiai, remiantis tautos tradicijomis, ,, Kregždutės" pedagogių manymu, ugdo vaikuose norą pažinti ir perimti tautos kultūrą,ugdosi bičiulystės nuostatas, ištikimybę gimtajam kraštui, Tėvynei.

                                                                                           Eligija Intienė

Renginys ,,Duonos riekėje - sveikata ir stiprybė“..
Balandžio 17 d. darželyje – mokykloje ,,Kregždutė“ vyko raiškaus skaitymo konkursas ,,Skambėk, skambėk, kalba gimtoji“.Konkurse dalyvavo 1 4 klasių mokiniai ir priešmokyklinės  grupės skaitovas.Žiuri komisija išrinko skaitovą 2 klasės mokinį Mantą Munių, kuris dalyvaus rajoniniame raiškiojo skaitymo konkurse.Visi skaitovai pasirodė šauniai, todėl buvo apdovanoti mokyklos padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

                                                                        M
okytoja Romalda Matutienė


Raiškaus skaitymo konkursas.
Balandžio 16 d. darželio grupių vaikai ir 1 – 4 klasių mokiniai žiūrėjo Drakoniuko teatro spektaklį ,,Vabalo Džojaus nuotykiai“.

Spektaklis ,,Vabalo Džojaus nuotykiai“.

Balandžio 12 d.  ,,Viščiukų“ grupėje vyko ugdomoji veikla.

,,Viščiukų“ gr. ugdomoji veikla.


Balandžio 10 d. darželio vaikai ir 1 – 4 klasių mokiniai žiūrėjo Vilniaus vitražinio lėlių teatro ,,Vaivorykštė“ spektaklį ,,Drąsus peliukas Untis“.


Spektaklis ,,Drąsus peliukas Untis“.Balandžio 2 d. darželio vaikams vyko šventinis rytmetis  ,,Rid rido margučiai, rid rido taškuoti“. Renginį vedė auklėtoja Vitalija Laurinaitienė ir muzikos pedagogė Gintė Tichonova.

Velykinė šventė ,,Kiškučių“ grupėje.
Kovo 20 d. 4 klasės mokiniai Airidas Jonušas ir Deimantė Mirončikaitė dalyvavo rajoninėje pradinių klasių gamtosauginėje konferencijoje ,,Gamta šalia mūsų 2013“.Konferencijoje ketvirtokai pristatė darželio - mokyklos vykdomą gamtosauginę programą ,,Pažink ir saugok aplinką“.

                                                                           Loreta VisminienėKovo 20 d. darželyje mokykloje ,,Kregždutė“ vyko integruotos pamokos , skirtos Žemės dienai.

Žemės diena.
Kovo 19 d. darželio- mokyklos ,,KREGŽDUTĖ“ mokinukai, mokyklos administracija ir mokytojos dalyvavo akcijoje – išvykoje Paukščių dienos 90- osioms metinėms ir jos iniciatoriui žymiausiam Lietuvos gamtininkui profesoriui Tadui Ivanauskui pagerbti. Akcijos metu Falizbergo miške paukščiams buvo iškelta 20 inkilų.

( Skaityti visą Romaldos Matutienės straipsnį >>> )


Akcija ,,Inkilėliai paukšteliams“.
Kovo 18 d. visoje Lietuvoje vyks akcija, skirta Paukščių
dienos 90 - osioms metinėms ir jos iniciatoriui žymiausiam Lietuvos gamtininkui prof.Tadui Ivanauskui pagerbti.
Kviečiame tėvelius kartu su savo vaikais gaminti inkilėlius ir juos atnešti į darželį mokyklą ,,Kregždutė“ iki
kovo 18 d.
Iš anksto Jums dėkojame!

Daugiau informacijos >>>Mūsų darželyje - mokykloje ,,Kregždutė"  vyko akcijos
  ,,Neteršk gamtos - atiduok perdirbti'' antrasis etapas.
 Akcijos metu buvo surenkami neveikiantys elektroniniai prietaisai.Surinkta 1,549 t atliekų, kurios buvo išvežtos perdirbimui . Dėkojame visiems, dalyvavusiems šioje akcijoje.


Akcija ,,Neteršk gamtos - atiduok perdirbti“.3 klasės mokiniai gamino įvairius Velykinius darbelius.

3 klasės Velykiniai darbeliai.
Kovo 15 d. darželio vaikai ir 1 – 4 klasių mokiniai žiūrėjo Kelmės mažojo teatro spektaklį ,,Panama labai graži“,pastatytą pagal to paties pavadinimo Janosh pasakų knygelę.


Spektaklis ,,Panama labai graži“.Pasitinkant Kovo -11 ąją...

Pasitinkant Kovo -11 ąją...
Kovo 4 d. darželyje - mokykloje vyko tradicinė Kaziuko mugė.

Kaziuko mugė 2013-03-04. Kovo 1 d. darželio – mokyklos mokiniai kūrė švyturį, kurį gavo dovanų aplinkosauginio ir kūrybinio ugdymo stovykloje ,,Susitikime prie Baltijos“.


Švyturio kūrimas.


Vasario 27 d. darželio mokyklos ,,Kregždutė“ mokiniai dalyvavo aplinkosauginio ir kūrybinio ugdymo stovykloje ,,Susitikime prie Baltijos“.


,,Susitikime prie Baltijos“.

MIELI  MOKINIAI IR  TĖVELIAI,

                             Darželis-mokykla „Kregždutė“ dalyvauja atliekų surinkimo projekte 

              Pirmame etape mokiniai surinko 1,5 tonos įvairiausių buitinių, elektros ir elektronikos atliekų.

     Prašome ir  kviečiame visus mokinius, vaikus , jų tėvelius , artimuosius  prisijungti prie šio projekto antrojo etapo ir iki šių metų kovo 12 d. nešti į darželį-mokyklą (Tylioji g. 12) nenaudojamą ar sugedusią buitinę techniką (šaldytuvus, televizorius, radijo aparatūrą, mikrobangų krosneles, elektrines virykles , arbatinukus ir kitus smulkius aparatus), elektroninę įrangą ( kompiuterius, monitorius, dienos šviesos lempas),  panaudotas baterijas, akumuliatorius. Visas surinktas atliekas  kovo 14 d. išveš UAB „Atliekų tvarkymo centras“.

Mes būsime dėkingi už prisidėjimą prie šios akcijos , aplinkos švarinimo ir jos išsaugojimo , savo bei aplinkinių sveikatos tausojimo.

                                  http://mesrusiuojam.lt/telsiu-apskrities-kiekiai/                                                    Vasario 27 dieną darželio- mokyklos ,, Kregždutė" mažieji ugdytiniai suskubo pasidžiaugti paskutinėmis žiemos pramogomis,taip pat norėjo parodyti, kad visiškai nepabūgo žiemos šalčių nei atsiųstų jos ligų.Būdami sveiki ir energingi darželinukai  kartu su aktyviais tėveliais dalyvavo įvairiose rungtyse, ugdytiniai varžėsi tarpusavyje,kur laimėjo draugystė ir gera nuotaika.Dėkojame dalyvavusiems ir nepagailėjusiems savo laisvalaikio tėveliams Aušrai ir Vitalijui Kinčinams, Jūratei Džiaugienei.

                                                                                                 Eligija Intienė


Žiemos šventė 2013-02-27


Vasario 26 dieną mokykloje svečiavosi Tautvydas Šimkus – tėtis, neabejingas savo bei kitų vaikų ugdymui, verslininkas, Lietuvos Humanistinės Pedagogikos Asociacijos narys, Lietuvos Tėvų Forumo narys. Svečias mums pristatė Lietuvos tėvų forumo, bendradarbiaujant su Lietuvos šeimų universitetu, parengtą projektą ,,Darni šeima ir tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva“.

Paskaitos – diskusijos metu šnekėjome apie sėkmingų ir efektyvių mokyklų Vakarų Europoje principus – kaip jie ugdo kūrybiškas ir laisvas atsakingas asmenybes, kaip vyksta pamokos, kokie mokytojo ir mokinio santykiai, už ką atsakinga mokykla, už ką šeima, apie tėvų ir mokytojų santykius ir atsakomybę ugdant vaiką, kaip svarbu, kad tėvai lankytųsi mokykloje, bendrautų su mokytojais, aktyviai dalyvautų renginiuose. Nuo to priklauso vaiko ateitis.

Smagu buvo matyti, kaip aktyviai tėvai ir mokytojai įsitraukė į diskusijas, dalinosi savo prisiminimais apie tai, kas sekėsi ir ,kas nesisekė mokykloje.

                                                                          Soc.pedagogė Roma Kochienė
 Vasario 18 – 22 d. 3 klasės mokiniams vyko integruotos pamokos ,,Rūkymui – NE“. Mokiniai diskutavo apie rūkymo žalą, skaičiavo kiek pinigų per metus išleidžia rūkantys žmonės, svarstė kaip būtų galima naudingiau panaudoti rūkymui išleistus pinigus, skaitė įvairius tekstus apie rūkymo sukeliamas ligas, kūrė plakatus, skatinančius nerūkyti.Trečiokai padarė vieningą išvadą, kad rūkymas  ne tik žalingas sveikatai ir aplinkai, bet ir nuostolingas.


                                                                                                  Ilona Matulevičienė


Integruotos pamokos ,,Rūkymui – NE“.4 klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamokas, panaudoję buitines atliekas ir senus žurnalus, sukūrė
 įdomių darbelių.

                                                                        Loreta Visminienė


4-tokų darbeliai.3 klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamokas kūrė darbelius, panaudodami senus skalbinių segtukus, siūlus ir butelių kamščius.


Butinių atliekų panaudojimas dailės ir technologijų pamokose.Vasario 15d. darželyje- mokykloje  vyko renginys, skirtas Vasario16-ąjai paminėti. Darželio vaikai gražiausius eilėraščių posmus, dainas ir šokius skyrė Lietuvai.
Salėje buvo
surengta piešinių ir rašinių paroda ,,Graži graži, šalele mūsų“.
Renginio organizatorės : auklėtoja Laimutė Vyšniauskienė, muzikos mokytoja Gintė Tichonova ir mokytoja Loreta Visminienė.


Vasario 16 d. paminėjimas.Vasario 12 d.  darželyje - mokykloje  ,,Kregždutėvyko Užgavėnių šventė. Darželio vaikai kieme šoko ratelius, dainavo dainas, rungtyniavo su Kanapiniu ir Lašininiu .Uždegę Morę , iš kiemo varė lauk žiemą ir valgė skanius blynus. 
                                                                                  Auklėtoja Romualda Krakienė


Užgavėnės 2013-02-12.
Artėja Užgavėnės...Kaip šią dieną praleisti be kaukių?Todėl 1 klasės mokiniai pasidarė linksmų pelėdos kaukių.

                                                                                     Gražina Kraulienė
  

Pirmokai gamino Užgavėnių kaukes.Vasario 8 d. 4 klasės mokiniai , nešini pilnais maišeliais daržovių, patraukė Reivyčių miškelio link.Vaikai po eglutėmis padėjo bulvių, morkų, burokėlių, kopūstų ir pasidžiaugė, kad šiame miške gyvenantiems žvėreliams ne taip sunku bus kęsti žiemos badą.Grįždami iš miško vaikai prisiminė, kaip rūšiuojamos atliekos ir, sustoję prie plastiko konteinerio, sumetė ten plastikinius maišus.Savo iškylą ketvirtokai užbaigė mokyklos kieme suridenę senį besmegenį.Smagi buvo gamtos pamokėlė!

                                                                                     Loreta Visminienė


Gamtos pamoka miške.Sunku žiemą paukšteliams, kai aplink daug sniego ir žemę kausto gruodas.Mes, pirmokai, neleidžiame paukšteliams badauti ir lesyklėlę pasikabinome prie klasės lango ant didžiulio medžio šakos.Mes atnešame maisto, o mokytoja suberia juos į padarytą lesyklėlę.

                                                 Pirmokai ir mokytoja Gražina Kraulienė

 

Pirmokai rūpinasi paukšteliais. D Ė M E S I O!

Tarptautinis matematikos konkursas Kengūra 2013 vyks
kovo 21 d. (ketvirtadienį) 8-11 val. Norintys dalyvauti konkurse turi informuoti savo klasės mokytoją iki vasario 8 d. Dalyvio mokestis 6 litai.
( Daugiau informacijos  skyrelyje NAUJIENOS ir www.kengura.lt
)Vasario 5 d. 1 klasės mokiniai mokėsi dirbti grupėse pakartodami ir pasitikrindami įgytus rašymo bei skaitymo gebėjimus pamokoje ,,Suskaičiuokime pupeles ir išmoktas raideles“.

                                                Gražina Kraulienė

Darbas grupėse.


    Mūsų mokykloje, vykdant gamtosauginę programą, per įvairių dalykų pamokas, mokoma suprasti sveikos ir gražios aplinkos, augalų, vandens, sveikos gyvensenos reikšmę žmogaus sveikatai. Antros klasės mokiniai į tris pamokas integravo sveiką gyvenseną. Mokiniai kalbėjo apie sveiką mitybą, pristatė įvairią surinktą medžiagą apie žolelių arbatų reikšmę gydantis nuo gripo bei kitų ligų, kalbėjo apie sveikų gėrimų reikšmę ypač vandens, kūrė sveikos mitybos taisykles. Ypač vaikams patiko patiems ragauti įvairių rūšių žolelių arbatas, saldinti jas medumi ir patiems diskutuoti apie natūralias gydymosi ir maitinimosi priemones, pasakoti apie savo šeimų patirtį šiais klausimais. Padarėme išvadą, kad tik natūralūs produktai, sportas bei gera nuotaika yra sveikatos šaltiniai.

                                                        Romalda Matutienė

Sveikatos ir gamtosaugos pamokos 2 kl.3 klasės mokiniai mokėsi nerti pynutes, gaminti darbelius iš senų  siūlų ir pynučių.

Dailės ir technologijų pamokos 3 klasėje.
Sausio 31 d. trečiokams pasaulio pažinimo pamoka vyko gamtoje.Mokiniai vyko į Lino Pakamanio tauriųjų elnių ir danielių veislyną .Veislyno savininkas mokiniams papasakojo apie tauriuosius elnius, jų auginimą.Vaikai turėjo galimybę pasidžiaugti gamta, iš arti pamatyti tauriuosius elnius
, juos pamaitinti iš rankų ir net paglostyti.Už šią labai naudingą ir įdomią pamoką nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktorei Brigitai Momgaudienei, pavaduotojai Jurgitai Skurdauskaitei,veislyno savininkui Linui Pakamaniui ir socialiniams partneriams: Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnams,VĮ  Mažeikių miškų urėdijai, Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams ir UAB ,,Roventa“.
   
                                                                            Ilona Matulevičienė


Pasaulio pažinimo pamoka gamtoje.
   3 klasės pasaulio pažinimo pamoka žvelgiant pro gamtosaugininko Alfredo Niciaus fotoobjektyvą...

Gamtosaugininko A.Niciaus nuotraukos.
Sausio 25 d. 1- 4 klasių mokiniams vyko integruota pamoka - susitikimas su Mažeikių rajono policijos komisariato nepilnamečių reikalų inspektore Irena Naciene ir prevencijos poskyrio viršininku Arūnu Bubliausku.Susitikimą organizavo soc. pedagogė Roma Kochienė.


Integruota pamoka. Sugrįžęs šaltis ir sniegas paskatino antrokus maitinti prie mokyklos būriais atskrendančius paukštelius. Eglė Stončiūtė atnešė lesyklėlę (ačiū tėveliams už rūpestį), ir dabar klasės draugai kasdien atneš trupinėlių, grūdelių ir kitokio lesalo, kad zylutėms ir žvirbliams nebūtų toks baisus šaltis ir gilus sniegas.Vaikai pasakojo, kad ir prie namų daugelis įrengė lesyklų ir rūpinasi paukščių maitinimu.     

                                                                             Romalda Matutienė

Antrokai rūpinasi paukšteliais.
Šaltukui paspaudus ,,Viščiukų grupės vaikai nepamiršta nusikasti ir nusišluoti takų ,palesinti sušalusius paukštelius.

                                                            Auklėtoja Regina Juočinskienė

,,Viščiukų" gr.vaikų darbinė veikla.,,Viščiukų grupės vaikai labai mėgsta švęsti draugų gimtadienius...

Gimtadienio popietė.,,Pelėdžiukųgrupės vaikai kartu su auklėtojomis Laimute Vyšniauskiene ir Olvega Čiutiene vykdo gamtosaugos ir ekologijos programą ,,Darbščios rankelės puošia žemelę“.


Gamtosauginės programos vykdymas.,,Pelėdžiukųgrupės vaikų savarankiški žaidimai.

,,Pelėdžiukų“ gr. vaikų savarankiški žaidimaiSausio 17 d. darželis mokykla ,,Kregždutė“ gavo Tarptautinės komisijos vykdomojo direktoriaus Ronaldo Račinsko padėką už dalyvavimą  pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija".
Darželyje- mokykloje ,,Kregždutė“ vykdoma sveikatingumo programa ,,Augu sveikas ir stiprus".,,Pelėdžiukų" grupės  auklėtojos Laimutė Vyšniauskienė , Olvega Čiutienė ir auklėtojų padėjėja Irena Kyburienė
vaikus skatina valgyti vaisius ir daržoves.

Sveikatingumo programos vykdymas.Sausio 11 d.  darželis – mokykla ,,Kregždutė“ dalyvavo 
pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija" . Languose buvo uždegtos atminties žvakutės 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Mokytojos 1 – 4 klasių mokiniams  vedė pilietiškumo pamokas.


Pilietiškumo pamokos 2013-01-11

Sausio 6 d. vykusiame Kalėdiniame sambūryje „Atverkime naujo laiko duris“ Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė apdovanojo Savivaldybės organizuoto Kalėdinės aplinkos kūrimo konkurso nominantus.Mūsų darželiui – mokyklai  ,,Kregždutė“ atiteko nominacija  UŽ SUKURTĄ KALĖDINĮ JAUKUMĄ.

Skaityti apie apdovanojimus>>>Darželis - mokykla ,,Kregždutė“ dalyvauja 
Mažeikių rajono savivaldybės organizuotame 
Kalėdinės aplinkos kūrimo konkurse.Darželis-mokykla „Kregždutė“
(nuotrauka  www.mazeikiai.lt)Gruodžio 21 d. mūsų mokyklos mokinės , apsirengusios angeliukais (Vanesa, Kotryna, Deimantė, Roberta, Julija) kartu su tikybos mokytoja Kristina Balsiene, dalyvavo Adventui skirtame renginyje Mažeikių specialiojoje mokykloje.Gruodžio 21 d. darželio - mokyklos ,,Kregždutė“  pradinėse klasėse vyko Kūčių popietė.

Kūčių popietėGruodžio 20 d.  antros klasės mokiniai,jų tėveliai ir mokytoja Romalda Matutienė linksminosi  Kalėdinėje šventėje.

2 kl. Kalėdinė šventė
Gruodžio 18 d.  pirmos klasės mokiniai,jų tėveliai ir mokytoja Gražina Kraulienė linksminosi  Kalėdinėje šventėje.


1 klasės Kalėdinė šventė.
Gruodžio 18 d. darželio- mokyklos ,,Kregždutė“ mokiniai kartu su tikybos mokytoja Kristina Balsiene ir muzikos mokytoja Ginte Tichonova dalyvavo Reivyčių bendruomenės organizuotoje akcijoje ,,Pasidalinkime gerumu“. Jos metu su artėjančiomis šventėmis pasveikino Reivyčių  seniūnijos senjorus.


Daugiau nuotraukų  ,,Santarvėje“.

Akcija ,,Pasidalinkime gerumu“.
Gruodžio 18 d. trečios klasės mokiniai, jų tėveliai ir  mokytoja Ilona Matulevičienė vyko į Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centrą žiūrėti Kalėdinės pasakos ,,Išminties taurė“.


Kalėdinė pasaka ,,Išminties taurė“.
Gruodžio 17 d. tikybos mokytoja Kristina Balsienė trečią kartą subūrė darželio- mokyklos vaikus ir darbuotojus draugėn .Visi žiūrėjo  Adventinį spektaklį, klausėsi  giesmių.Renginio pabaigoje buvo uždegta Piemenėlių žvakė.

Šv. Kalėdų belaukiant...Gruodžio 14 d. vyko ,,Kiškučių“ grupės Kalėdinė šventė.


,,Kiškučių“ gr.Kalėdinė šventė.
Gruodžio 14 d. ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai, jų tėveliai ir auklėtojos linksminosi Kalėdinėje šventėje.,,Pelėdžiukų“ šventė.Gruodžio 13 d. ,,Viščiukų“ grupės vaikai linksminosi šventėje su Kalėdų seneliu.


,,Viščiukų“ grupės Kalėdinė šventė.Gruodžio 3 – 7 d. darželyje – mokykloje ,,Kregždutė“ vyko akcija ,,Eglutė kitaip“, kurios metu mokiniai, darželio - mokyklos darbuotojai, vaikų mamytės, tėveliai, močiutės ir tetos gamino eglutes iš įvairiausių medžiagų.Akcijos pabaigoje buvo surengta eglučių paroda.


Akcija ,,Eglutė kitaip“.Gruodžio 13 d. tikybos mokytoja Kristina Balsienė vėl visus pakvietė pabūti kartu, pajusti Advento dvasią, nurimti, susikaupti. Darželio - mokyklos ,,Kregždutė“ bendruomenė klausėsi giesmių,žiūrėjo Adventinį spektaklį. Renginio pabaigoje buvo uždegta antroji Betliejaus žvakė ir tradiciškai sugiedota giesmė ,,Tyli naktis“.


Šv.Kalėdų belaukiant...
Darželio - mokyklos ,,Kregždutė“ kolektyvas,darželio vaikai, mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo akcijoje ,,Sušildykim sielas“. Akcijos metu paruoštos  dovanėles buvo išdalintos Reivyčių seniūnijos socialiai remtinų šeimų vaikams. Dėkojame visiems, dalyvavusiems akcijoje.
,,Pelėdžiukų" gr. dalyvavimas akcijoje ,,Sušildykime sielas".Gruodžio 6 d. tikybos mokytoja Kristina Balsienė  pakvietė visus  į kasmetinį renginį, skirtą Adventui.Teatralizuoto pasakojimo metu  susirinkusieji   sužinojo apie Adventą, jo trukmę, tradicijas bei papročius. Buvo paminėta, jog atėjo tamsiausias ir niūriausias keturių savaičių Advento laikotarpis, kuris prasidėjo šį sekmadienį. Tai laukimo laikotarpis  kol įsižiebs šviesi Betliejaus žvaigždė ir praneš apie mūsų Viešpaties gimimą. Renginio metu neapsieita ir be Advento simbolio – vainiko su keturiomis žvakėmis. Jį renginio metu nupynė spektaklio personažai močiutė ir jos anūkai.Močiutė papasakojo,kad Advento vainike turi būti trys violetinės ir viena rausva žvakė.Po vieną violetinę uždegama kiekvieną Advento savaitę, o rausva – per Kristaus gimimo iškilmę.Renginio metu buvo uždegta pirmoji Pranašų žvakė.Vėliau visi sugiedojo giesmę ,,Tyli naktis“. Mokyklos direktorė Brigita Momgaudienė ir tikybos mokytoja Kristina Balsienė visiems linkėjo ramybės , sėkmės, ragino daryti vien tik gerus darbus.


Šv.Kalėdų belaukiant...
  Lapkričio 30d. su 3 ir 4 klasės mokiniais po pamokų panorome papramogauti. Nuvykome į pramogų centrą "Boulingo takas". Žaidėme boulingą, bilijardą, valgėme picas.Smagu ,kai esame kartu, kiek gerų emocijų patirta. 
   Puikiai nusiteikę patraukėme į sporto mokyklą stebėti krepšinio varžybas, kur žaidė Mažeikių "Mažeikiai" – Vilniaus "Perlas". Plojom, šaukėm, kad mūsiškiai laimėtų. Ir laimėjo.
    Dauguma vaikų tokioje išvykoje dalyvavo pirmą kartą. O pirmas  neužmirštamas įspūdis ir patirtos geros emocijos dažniausiai atmintyje išlieka visam laikui. Stovint šalia "milžinų" ir profesionalių krepšinio žaidėjų, manau nevienas mokinys pasvajos apie sportininko karjerą. O tai reikalauja iš žmogaus ištvermingumo, sveikos gyvensenos, kantrybės, draugiškumo, susikalbėjimo, bendro tikslo.

Socialinė pedagogė Roma Kochienė


Išvyka 2012-11-30

Lapkričio 30 d. ketvirtos klasės mokiniai lankėsi ,,Pegaso" knygyne. Knygyno darbuotojos pravedė pamokėlę tema ,,Saugokime gamtą“. Jos metu vaikai dalyvavo viktorinoje, atliko praktines užduotis, prisiminė, kaip reikia rūšiuoti buitines atliekas.Pamokėlės pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir balionais.
                                                        
                                                   4 klasės mokytoja Loreta Visminienė


4 kl.pamoka ,,Pegaso“ knygyne.
Lapkričio 29 d. darželio - mokyklos ,,Kregždutė" darbuotojai dalyvavo praktiniuose mokymuose ,,Švenčių belaukiant...". Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos lektorės mokė kaip gaminti žaisliukus iš natūralių medžiagų, kaip panaudoti dekoracijoms ir šventinio stalo puošybai
miško ir dekoratyvinius augalus ir kaip pasigaminti šventinius atvirukus.

,,Švenčių belaukiant..."


Trečiokų veikla Kaladžių centre.Lapkričio 29 d. Mažeikių rajono policijos komisariate vyko sveikatingumo projektų pristatymas.

Projektų pristatymas 2012-11-29       Antros klasės mokiniai , vykdydami gamtosauginę programą  ,,Saugau aplinką - saugau save" atlieka ne tik šiukšlių rūšiavimą, bet ir savo darbeliuose pritaiko bei naudoja įvairias pakuotes, dėžutes, plastiko buteliukus ir kt. jau panaudotas medžiagas.
      Ypač noriai ir kūrybiškai  mokiniai gamino vazeles iš plastiko buteliukų ir modelino bei namelius iš pieno pakuočių - dėžučių.Net 4 dailės ir technologijų pamokas mokiniai kūrė įvairius pastatus, klijavo, karpė, parinko ir derino spalvas, dažė ir puošė savo namelius. Juos naudosime žaisdami, mokydamiesi saugaus eismo, puošdami klasę šv. Kalėdoms.
     Mokiniai džiaugėsi savo darbais ir net patys nustebo, kiek gražių ir naudingų daiktų galima pagaminti iš jau panaudotų pakuočių, smagu jas prikelti naujam panaudojimui.

Mokytoja Romalda Matutienė

Programos ,,Saugau aplinką - saugau save“ vykdymas.Lapkričio 27d. įvyko priešmokyklinės grupės suorganizuota akcija " Švieski , ugnele, parodyk man kelią". Joje dalyvavo visi darželio grupių ugdytiniai, jų tėveliai.Ryte priešmokyklinės grupės vaikai aplankė darželio – mokyklos darbuotojus, padovanojo jiems savo pagamintus žibintus. Vakare  įvyko šventinė eisena aplink darželio teritoriją, kurioje dalyvavo visi  vaikučiai ir jų  tėveliai.Darželio vaikai , pasišviesdami  savo žibintais ir  švieselėmis, turėjo surasti jiems skirtas dovanėles. Jų teko ilgokai paieškoti pušelių tankumynuose. Radę saldumynus – grybukus skanavo grupėse.

Priešmokyklinės grupės auklėtojos Olvega Čiutienė ir  Laima Vyšniauskienė

  

Akcija ,,Švieski ,ugnele, parodyk man kelią".
  Pirmą kartą Lietuvoje buvo minima Tarptautinė gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena.

Mažeikių darželis-mokykla „Kregždutė“ septynerius metus yra viena iš šalies mokyklų, aktyviai dalyvaujančių  gamtosauginėje veikloje.
  „Kregždutė“ lapkričio 7–16  dienomis suorganizavo gamtosauginę akciją „Neteršk gamtos – atiduok perdirbti“.
Skaityti daugiau >>>Lapkričio 20 d. vaikai žiūrėjo nuotaikingą Šiaulių teatro ,,Birbironas“ spektaklį ,,Bijai vilko - neik į mišką“.


Spektaklis ,,Bijai vilko – neik į mišką“ 2012-11-20.Lapkričio 19 d. darželyje – mokykloje ,,Kregždutė“  vyko Tolerancijos dienos paminėjimas.Renginį vedė socialinė pedagogė Roma Kochienė.


Tolerancijos dienos paminėjimas 2012-11-19.
 Lapkričio 7 - 16 d.  mūsų darželyje - mokykloje ,,Kregždutė"  vyko akcija

  ,,Neteršk gamtos - atiduok perdirbti'',
 kurios metu buvo surenkami neveikiantys elektroniniai prietaisai.Surinktos atliekos bus išvežtos perdirbimui lapkričio 20 d. 13 val.

Dėkojame akcijos
partneriams : Mažeikių savivaldybei,vietos bendruomenei,seniūnijai ,Žemaičių motoklubo  „Samogitian MC”  nariams, švietimo skyriui, UAB ,,Kvistija“ ir kt. įmonėms.Nuoširdų ačiū tariame mokiniams ir jų šeimoms.

Eco-schools >>>Akcija ,,Neteršk gamtos - atiduok perdirbti“.Už lango gilus ruduo, gamta ir augmenija ruošiasi žiemai – giliam miegui, kaups jėgas pavasariui.Kad mūsų mažieji darželio-mokyklos ,,Kregždutė“ ugdytiniai geriau suprastų gamtos cikliškumą, žmogaus ir gamtos ryšį,kad gauta informacija  ilgam įstrigtų atmintyje, pedagogės nepamiršta etnografinių švenčių. Norisi, kad vaikai nenutoltų nuo savo tautos šaknų,nuo liaudies tradicijų, nepamirštų senelių kalbos.Mažieji susirinkę į gražų ir draugišką būrį prisiminė ,,Oželio dienos“papročius, žaidimus, dainas,pajuokavimus.Pedagogės Eligija ir Gintė dėkoja  Emilijos , Dominykos mamytėms už paramą ruošiantis  šventei.Ačiū tariame Jokūbo K. mamytei už originalią ,,piemenėlio“ aprangą.

                                                                                                                               Auklėtoja Eligija Intienė


Ožiuko diena 2012-11-14Lapkričio 8 d. darželio vaikai ir 1 – 4 klasių mokiniai žiūrėjo spektaklį  ,,Nauji Drevinuko nuotykiai“
pagal H. K. Anderseno pasakų motyvus.

Spektaklis ,,Nauji Drevinuko nuotykiai".

Lapkričio 7 diena – tarptautinė Gamtosauginių mokyklų programos veiklos diena ( World Day of Action ). Šia proga  mūsų darželyje - mokykloje ,,Kregždutė“ 
lapkričio 7- 16 d. organizuojama akcija

,,Neteršk gamtos - atiduok perdirbti''.

Akcijos metu kviečiame tėvelius  į mokyklą atnešti neveikiančius elektroninius prietaisus ( atliekų pavyzdžiai ). 
Surinktos atliekos bus išvežtos perdirbimui lapkričio 19 d. 13 val.
Akcijos partneriai: Mažeikių savivaldybė,vietos bendruomenė,seniūnija ,Žemaičių motoklubo  „Samogitian MC”  nariai, švietimo skyrius, UAB ,,Kvistija“ ir kt. įmonės.


http://www.eco-schools.org/wdaSpalio 29 d. ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Laimute Vyšniauskiene ir auklėtojos padėjėja Irena Kyburiene vyko į sodų bendriją ,,Obuoliukas“ ir į mišką.


,,Pelėdžiukų“ grupės išvyka 2012-10-29

,,Viščiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Regina Juočinskiene padėjo kiemsargei grėbti lapus, tvarkyti  darželio – mokyklos kiemą.

,,Viščiukų" grupės vaikų darbinė veikla. Spalio 8 - 12 d. mokykloje  vyko integruotos  sveikatingumo pamokos. 1- 4 klasių mokiniai daug sužinojo apie rudenį ir sveiką gyvenseną, vaisių ir daržovių naudą sveikatai,grupėse atliko įvairias užduotis, gamino įvairius darbelius, šoko, dainavo...Penktadienį vyko integruotos savaitės apibendrinimas – šventė ,,Rudenėlis atkeliavo“. Visi žaidė įvairius žaidimus, pramogavo,po to prie bendro stalo ragavo išradingų mamyčių, tėvelių, močiučių  ir mokyklos virėjų iš vaisių ir daržovių pagamintus patiekalus.

Integruotos sveikatingumo pamokos ir šventė "Rudenėlis atkeliavo".


Darželio vaikai linksminosi ,,Rudenėlio šventėje“ kartu su rudenėlio bobute.


Rudenėlio šventė darželyje 2012-10-12.Spalio 10d. darželyje– mokykloje svečiavosi kapitonas Flintas.Koncerte skambėjo dainos iš albumo ,,Vaikystės šalis“. Vaikai šoko ir dainavo kartu su linksmuoju Flintu.Koncerto pabaigoje kapitonas visiems  padovanojo dovanėlių.

Kapitono Flinto koncertas.Tarptautinės mokytojų dienos proga ketvirtokai vedė pamokas 1 – 3 klasių mokiniams , pavadavo auklėtojas ir administracijos darbuotojus.


Tarptautinė mokytojų diena.

 
 
 
Spalio 3 d. darželyje - mokykloje ,,Kregždutė“ vyko netradicinė pamoka.Mažeikių PGT VPPP vyresnysis inspektorius Mindaugas Ruginis mokiniams ir ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikams parodė mokomuosius filmukus „Būk saugus – saugok kitus“, „Gaisras gamtoje“, „Elektra namuose“ ir kt. Mokiniai ir darželio vaikučiai sužinojo ,kaip apsisaugoti nuo skaudžių nelaimių, saugiai elgtis su buities prietaisais, kaip išvengti gaisro ar elgtis jam kilus, kaip elgtis ant ledo. Aptariant gaisrų poveikį gamtai ir žmonių sveikatai, inspektorius visus paragino nesudaryti sąlygų gaisrui kilti, nesekti blogu  pavyzdžiu.

Netradicinė pamoka.Rugsėjo 25 d. darželyje - mokykloje ,,Kregždutė“ vyko ,,Trijų draugų“ teatralizuotas koncertas ,,Kapitono Girgintono nuotykiai“. Vaikai ne tik kartu su herojais dainavo  dainas, bet ir aktyviai įsijungė į žaidimus ir vaidinimą.


Teatralizuotas koncertas ,,Kapitono Girgintono nuotykiai“.
Rugsėjo 5 d. 1- 4 klasių mokiniams vyko integruota saugaus eismo pamoka.VĮ Telšių regiono kelių saugaus eismo skyriaus inžinierius Vygantas Mikuta  pradinių klasių mokiniams papasakojo apie saugų eismą keliuose, saugos diržų naudojimo automobiliuose ir atšvaitų svarbą ,apie tykančius pavojus išlipant iš autobuso. Svečias mokiniams padovanojo atšvaitus,  spalvinimo knygutes,knygų skirtukus ir kiekvienam  įteikė po laišką, kurį parašė Telšių regiono kelių direktorius Romualdas Kačerauskas.


Integruota saugaus eismo pamoka 2012-09-05.


Mokslo ir žinių dienos šventė 2012-09-03